Jste pro jednotný USB-C konektor? Dejte nám vědět v anketě týdne

usb c microusb lightning jack kabel cable unsplash

Už dávno jsou pryč doby, kdy každý výrobce měl ve svých telefonech proprietární konektor, kterým jste zařízení nejen nabíjeli, ale také propojovali s počítačem. Postupem času se vlastní řešení výrobců omezila na používání microUSB a v současné době se ve větší míře prosazuje novější standard USB-C.

Ne všichni ale moderní USB-C používají, což se nelíbí jak celé řadě uživatelů, tak například Evropské unii, která chce pomocí nařízení vynutit „jeden správný konektor“. Vzhledem k tomu, že většina výrobců chytrých telefonů s Androidem na USB-C už přesedlala, je trnem v oku především Apple se svým mírně zastaralým konektorem Lightning.

Měli by všichni výrobci chytrých telefonů používat USB-C konektor?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Nás ale zajímá, co si myslíte vy, naši čtenáři. Měli by všichni výrobci využívat jednotný standard USB-C, nebo je rozhodnutí čistě na nich? Hlasujte v anketě nebo nám dejte vědět do komentářů.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku