Domů » Bleskovky » Jolla se ocitla na pokraji krachu: Díky investorům může vývoj Sailfish OS pokračovat

Jolla se ocitla na pokraji krachu: Díky investorům může vývoj Sailfish OS pokračovat

O operačním systému Sailfish OS a zařízeních společnosti Jolla nebylo dlouhou dobu slyšet, neboť finský výrobce musel řešit především své existenční problémy. Výroba kolektivně financovaných Jolla tabletů zřejmě společnost vysílila natolik, že již byla připravena na propuštění většiny zaměstnanců a oznámení krachu. Posledním světlem na konci tunelu bylo získání prostředků v listopadovém investičním kole.

  

Předseda společnosti Antii Saarnio naštěstí v minulém týdnu prohlásil, že se Jolla díky novým investorům dostala z údolí smrti a má dostatek prostředků ke svému dalšímu fungování. Může tak pokračovat ve vývoji systému Sailfish OS, který údajně vyžaduje vysoké investiční náklady. Noví partneři finské společnosti budou zajišťovat vstup na vybrané trhy, zejména Rusko, Indii a Čínu, zatímco Jolla samotná se bude starat o svůj operační systém, jeho distribuci a podporu vývojářů.


  

Jolla na začátku letošního roku oznámila, že bude svůj systém licencovat i výrobcům zařízení třetích stran, avšak o žádném jsme dosud neslyšeli. Podle Antii Saarnia však mají být nové licenční smlouvy oznámeny brzy.  


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tom4as
Uživatel
tom4as

Zdravím,

vidím, že občas niečo o spoločnosti Jolla a Sailfish OS aj napíšete. Škoda len, že som nenašiel zmienku o tom, že SailfishOS 2.0 je už nejaký čas vonku. Ak môžem poradiť, skúste sa pri tvorbe článkov o Jolle pozrieť aj na [odkaz] a [odkaz] Dozviete sa tam informácie z prvej ruky.

Veselé sviatky a veľa dobrých článkov do nového roku

Azcaron
Uživatel
Azcaron

A jaké to bylo haló když začínali. To si nespočítali, že jim peníze nebudou stačit v té jejich *sbírce* na telefon? Tohle stejně nemá dlouhou budoucnost.

uni
Uživatel
uni

Jedna věc je stavět si svůj vysněný zámek, druhý jej zprovoznit. Na zprovoznění se nemusí nutně čekat na dodělanou zahradu, sklepy a všechny věžičky.

Aktuálně si myslím, že aktuálně největším borcem v komunitních projektech je David Braben, naprosto střízlivě vedený projekt, který už rok dává svým uživatelům radost, od počátku nastavený finanční plán (nesouhlasíš, nepoužívej) zajišťující stabilitu vývoje. A při tom si plní své sny. Respekt.

honcka
Uživatel
honcka

Dával mi radost, ale teď s novým updatem mi přinesl total znechucení, odmítam při každém větším updatu kupovat znovu celou hru za plnou cenu

uni
Uživatel
uni

25% sleva pro majitele vanilly. Pokud se bavíš o Horizons. Což bych si nedovolil nazvat updatem (ve smyslu aktualizace), když je to datadisk (nový obsah):)

Např. před tím jsi nový obsah (např. Powerplay) dostal zadara, btw.

Ale jo, je to peklo, jak si jen vývojář dovolil za svou práci chtít zaplatit, to j drzost. Dnes se přeci pracuje za děkuji nebo zobrazenou reklamu…

honcka
Uživatel
honcka

I kdyby, DLC za 75% hry je těžkej opruz, když daší podobný bude za M class, pak daší za procházení po stanicích, zase mě to tak neučarovalo, abych ve výsledku do toho nasypal několik set euro. Spíš by se měl Breben soustředit, aby to byla taky trochu hra a ne jenom o poletováni ve vesmíru(což je spracovaný úžasně), že obsah je zoufale nudnej a generickej, lodí je málo a málo variabilních a PVP je z 95% o tom, kdo má lepší loď.

uni
Uživatel
uni

honcka: Pokud se nepletu, např. datadisk k Diablu (možná i k WoWku) je v podobných intencích. A co třeba Starcraft, všeho všudy jedna kampaň, pár nových jednotek, šup plná cena hry.

Nevím jestli jsi hrál předešlé díly, ale prakticky vždy to bylo o velkém (postupně se zvětšujícím pískovišti) a příběhy si v tom dělej sám. To by tě nemělo překvapit:)

uni
Uživatel
uni

honcka: mimochodem se radši nedívej na distribuci Skyrimu nebo Civilizace, to by tě teprve trefil šlak z cenové politiky nebo nabídky trhu:)