Domů » Bleskovky » Jolla se ocitla na pokraji krachu: Díky investorům může vývoj Sailfish OS pokračovat

Jolla se ocitla na pokraji krachu: Díky investorům může vývoj Sailfish OS pokračovat

O operačním systému Sailfish OS a zařízeních společnosti Jolla nebylo dlouhou dobu slyšet, neboť finský výrobce musel řešit především své existenční problémy. Výroba kolektivně financovaných Jolla tabletů zřejmě společnost vysílila natolik, že již byla připravena na propuštění většiny zaměstnanců a oznámení krachu. Posledním světlem na konci tunelu bylo získání prostředků v listopadovém investičním kole.

  

Předseda společnosti Antii Saarnio naštěstí v minulém týdnu prohlásil, že se Jolla díky novým investorům dostala z údolí smrti a má dostatek prostředků ke svému dalšímu fungování. Může tak pokračovat ve vývoji systému Sailfish OS, který údajně vyžaduje vysoké investiční náklady. Noví partneři finské společnosti budou zajišťovat vstup na vybrané trhy, zejména Rusko, Indii a Čínu, zatímco Jolla samotná se bude starat o svůj operační systém, jeho distribuci a podporu vývojářů.

  

Jolla na začátku letošního roku oznámila, že bude svůj systém licencovat i výrobcům zařízení třetích stran, avšak o žádném jsme dosud neslyšeli. Podle Antii Saarnia však mají být nové licenční smlouvy oznámeny brzy.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments