Domů » Bleskovky » Jolla Tablet dostane slot na SIM kartu: Pokud fanoušci přispějí 2,5 milionu dolarů

Jolla Tablet dostane slot na SIM kartu: Pokud fanoušci přispějí 2,5 milionu dolarů

Zájem o tablet od společnosti Jolla na serveru pro kolektivní financování Indiegogo překonal všechna očekávání. Ačkoliv existuje pouze na papíře, maximálně v několika prototypech, již na sebe dokázal vydělat 1,3 milionu amerických dolarů (29 milionů korun). Cíl 380 tisíc dolarů tak byl překročen již více než třikrát, finské společnosti to ale zřejmě nestačí a přidala do programu další motivační cíle.

  

Pokud se podaří do konce kampaně, což je za 11 dní, nastřádat částku 1,5 milionu dolarů, přidá podporu microSDHC karet do velikosti až 128 GB, aktuálně totiž podporuje pouze 32GB rozšíření. Za 1,75 milionu dolarů Jolla naučí systém Sailfish OS pracovat se dvěma aplikacemi na jedné obrazovce, přičemž plánuje tuto funkci přidat do updatu ve třetím čtvrtletí příštího roku.

  

Poslední balíček, který již vyžaduje našetřenou částku 2,5 milionu dolarů, zahrnuje slot na SIM kartu s podporou 3G sítí. Pokud bude tento tablet vyroben, bude stát o 30 dolarů (670 Kč bez DPH) více než Wi-Fi model, o jehož výrobě je již rozhodnuto. Nastřádá-li Jolla více než dvojnásobek aktuálně našetřené částky, můžeme se těšit na její tablet s podporou operátorských sítí ve třetím čtvrtletí příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Ač jdou tablety mimo mě, tomuto clovickovi a celému projektu bývalých lidi z Nokia/MeeGo moc fandím.

  2. To má být jejich zájem vyrobit pořádnej tablet, aby ho někde chtěl ne?

    • Fore (neregistrovaný)

      To je sice pravda, pokud na to ale nemáš peníze, někde je sehnat musíš a toto je určitě výhodnější, než žádat banku o půjčku na něco, co by ani nemuselo vyjít / tolik peněz (bavíme se tu asi o 60 mil. Kč) vám stejně nikde jen tak někdo nepůjčí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).