Cena:

Jolla Tablet dostane slot na SIM kartu: Pokud fanoušci přispějí 2,5 milionu dolarů

Zájem o tablet od společnosti Jolla na serveru pro kolektivní financování Indiegogo překonal všechna očekávání. Ačkoliv existuje pouze na papíře, maximálně v několika prototypech, již na sebe dokázal vydělat 1,3 milionu amerických dolarů (29 milionů korun). Cíl 380 tisíc dolarů tak byl překročen již více než třikrát, finské společnosti to ale zřejmě nestačí a přidala do programu další motivační cíle.

  

Pokud se podaří do konce kampaně, což je za 11 dní, nastřádat částku 1,5 milionu dolarů, přidá podporu microSDHC karet do velikosti až 128 GB, aktuálně totiž podporuje pouze 32GB rozšíření. Za 1,75 milionu dolarů Jolla naučí systém Sailfish OS pracovat se dvěma aplikacemi na jedné obrazovce, přičemž plánuje tuto funkci přidat do updatu ve třetím čtvrtletí příštího roku.

  

Poslední balíček, který již vyžaduje našetřenou částku 2,5 milionu dolarů, zahrnuje slot na SIM kartu s podporou 3G sítí. Pokud bude tento tablet vyroben, bude stát o 30 dolarů (670 Kč bez DPH) více než Wi-Fi model, o jehož výrobě je již rozhodnuto. Nastřádá-li Jolla více než dvojnásobek aktuálně našetřené částky, můžeme se těšit na její tablet s podporou operátorských sítí ve třetím čtvrtletí příštího roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.