Domů » Bleskovky » Jolla se u finského operátora prodává lépe než iPhone 5c a iPhone 5s

Jolla se u finského operátora prodává lépe než iPhone 5c a iPhone 5s

Jolla je mobilní telefon s operačním systémem Sailfish OS, jenž vzniknul díky bývalým zaměstnancům Nokie, kteří se dříve podíleli na operačním systému MeeGo. Vyrábí jej stejnojmenná finská společnost Jolla a na domácí trh jej přivedla prostřednictvím operátora DNA loni v listopadu, na evropský trh se tento model dostal o měsíc později.

 

V prvním měsíci prodeje mobilních telefonů v distribuční síti operátora DNA Jolla zaznamenala úspěch – předstihla jak iPhone 5C, tak dokonce vlajkovou loď Applu iPhone 5S. Jolla skončila na pátém místě za trojicí telefonů od Samsungu a Nokií Lumií 520. Apple iPhone 5S se umístil na šestém místě, iPhone 5C pak na osmé pozici.

Prodeje mobilních telelefonů u operátora DNA za prosinec 2013:
1. Samsung Galaxy Trend
2. Samsung Galaxy Y
3. Samsung Galaxy S III 4G
4. Nokia Lumia 520
5. Jolla
6. Apple iPhone 5s
7. Samsung Galaxy Ace3 4G
8. Apple iPhone 5c
9. Samsung C3595
10. Samsung Galaxy S4 4G+

V období, ve kterém se Jolla začala prodávat, se stala nejprodávanějším mobilním telefonem s cenou nad 300 EUR, její cena je stanovena na 399 EUR (11 000 Kč).

Ve finské domovině mají stále velký prodejní úspěch i telefony značky Nokia a to zejména u ostatních dvou operátorů, kteří telefon Jolla nenabízejí. U operátora Sonera jsou v TOP 10 celkem čtyři přístroje značky Nokia, u operátora Elisa má v žebříčku TOP 15 celkem pět zástupců. Největší úspěch sklízí Nokia na poli telefonů pro firemní zákazníky, v žebříčku 15 nejprodávanějších telefonů pro firemní klientelu jsou přístroje s logem Nokia umístěny na devíti místech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments