TOPlist

Jobs vs. Musk: Jeden z nich obral mou rodinu o spoustu peněz, prohlásil Wozniak

Steve Wozniak 2012
  • Spoluzakladatel Applu porovnal Jobse a Muska
  • Podle něj jsou si v mnoha ohledech podobní
  • Hlavní rozdíl ale tkví v neupřímnosti majitele Tesly

Steve Wozniak v mediálním světě nedosáhl takového věhlasu jako Steve Jobs, avšak bez jeho technického génia bychom firmu Apple dnes pravděpodobně neznali. Jako člověk blízký Jobsovi i ve chvílích, kdy ho ještě téměř nikdo neznal, si dovolil jej srovnat s Elonem Muskem. Podle něj jsou si tyto dvě persony velmi podobné.

„Oba jsou typy lidí, kteří umí skvěle komunikovat a chtějí být považováni za důležité osoby. Chtějí být jako vůdci kultu. Spousta lidí je následuje bez ohledu na to, co řeknou, a nejsou k nim soudní. Celá řada sekt pracuje na tomto principu,“ řekl Wozniak. To ovšem neznamená, že by mezi nimi geniální inženýr neviděl vůbec žádný rozdíl.

Elon Musk Flickr Daniel Oberhaus
Jako zásadní rozdíl považuje to, že Musk není na rozdíl od Jobse upřímný

„Elon Musk a Tesla nejsou upřímní. Okradli mě a mou rodinu o spoustu peněz tím, že slibovali věci, které nakonec nesplnili,“ doplňuje. V roce 2016 se spoluzakladatel Applu pochlubil tím, že investoval větší obnos peněz za upgrade své Tesly. Musk v té době tvrdil, že s instalovanou kamerou a radarem budou jeho vozy schopny plně autonomního řízení do konce téhož roku. Později majitel Tesly znovu upravil své prohlášení tak, že vozidlo musí obsahovat ještě více kamer a senzorů, aby mohlo být autonomní do konce roku 2017.Steve JobsNepřehlédněte

Steve Jobs: osm faktů, o kterých jste možná nevěděli

Právě v neupřímnosti vidí tvůrce počítačů Apple I a Apple II hlavní rozdíl mezi Muskem a Jobsem. „Steve Jobs ve skutečnosti nebyl neupřímný. Jen uměl věci podat tak, aby vás na ně patřičně nalákal. Nestalo se, že byste si zakoupili něco s myšlenkou, že bude obsahovat konkrétní funkci, a ona to nakonec nebyla pravda,“ uzavírá „Woz“.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku