Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Jiný kraj, jiný mrav: Google v Japonsku představil NFC automaty na hry a aplikace

Jiný kraj, jiný mrav: Google v Japonsku představil NFC automaty na hry a aplikace

Japonsko si již dlouhá léta drží status technologické velmoci, která se svou kulturou výrazně liší od toho, na co jsme v našich končinách zvyklí. Místní obyvatelé jsou známí svou nákloností k prodejním automatům, ve kterých lze zakoupit i takové věci, jakými jsou například živí humři či dokonce použité spodní prádlo. Tohoto trendu se v zemi vycházejícího slunce nově rozhodl využít Google, který nedávno oznámil spuštění třech Google Play automatů, jenž budou sloužit k pořizování populárních aplikací a her pro chytré telefony.

Kupujícím stačí pouze vlastnit smartphone s operačním systémem Android od verze 4.0 a technologií NFC. Princip samotného nákupu je více než jednoduchý. Uživatel si na velkoplošném dotykovém panelu vybere příslušnou aplikaci či herní titul a následně přiloží smartphone k automatu, který provede skrze NFC export datového souboru do interní paměti zařízení. Zákazníci mají rovněž možnost si aplikaci před nákupem otestovat na Nexusu 4, který je součástí každého automatu. Po krátkém seznámení s konkrétním softwarem je však nutné ho vrátit zpět do příslušného boxu.

Ačkoliv nám může tento model prodeje aplikací připadat jakkoliv zvláštní, nebo dokonce nesmyslný, v Japonsku si zcela určitě najde řadu spokojených zákazníků.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel