Jen růžová to může být. Obrazovky iPhonů trápí kuriózní chyba

pink iPhone 2

Majitelé nových iPhonů 13 si na oficiálním fóru Applu i na různých diskuzních kanálech stěžují, že obrazovka jejich telefonu náhle zrůžověla. Podle doprovodných fotografií se přitom nejedná o žádný lehký růžový nádech, ale o přepnutí obrazovky do sytě růžové barvy, přičemž tento jev navíc doprovází netypické chování celého telefonu.

Jen růžová to může být

Zrůžovění obrazovky obvykle předchází neobvyklé chování, postižení uživatelé se zmiňují například o špatném chování GPS, zamrznutí při fotografování, problému při nabíjení apod. Skoro by se dalo říci, že obrazovka zrůžoví, jakmile se telefon dostane do úzkých.

Apple se k tomuto problému zatím staví různě, některým uživatelům vyměnil základovou desku, jiným zase oznámil, že se nejedná o hardwarový problém, ale o chybu, kterou půjde opravit softwarovou aktualizací. Zatím však žádný update řešící nepříjemnou situaci nevyšel, zmínka o opravě není ani v chystané verzi iOS 15.3.

Pro nás může být uklidňující fakt, že na růžovou obrazovku si povětšinou stěžují čínští uživatelé, tudíž se možná jedná pouze o regionální problém.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku