TOPlist

JellyCar: Želatinové autíčko v akci (freeware hra pro iPhone)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

JellyCar: Zábavné želatinové autíčko v akci (freeware hra pro iPhone)Asi každý z nás měl jako malý rád želatinové medvídky, hady a spoustu další sladké havěti. Někteří z nás si s ní jistě i hráli, nicméně proč o tom všem vlastně mluvím? Programátoři z týmu Walaber nám přinesli iPhone hru, díky které se můžeme vrátit k těmto dětským hrátkám aniž by jsme se při tom zamazali nebo ze sebe udělali blázny. A jak to tedy autoři této hry udělali? Jednoduše. Představte si malinké autíčko z želatiny, se kterým se proháníte po různých úrovních, na kterých vás čeká spousta překážek. Pořád nevíte co si představit? Tak tedy dobrá, vezmeme to pěkně od začátku.

Menu programátoři udělali jak jinak než ze želatiny a volného prostoru, ve kterém funguje i gravitace. Všechny ikonky se tedy hýbou, narážejí do sebe a deformují se podle toho, jak hýbete s iPhonem. Jsou zde žebříčky nejlepších výsledků pro jednotlivá kola, tři stupně obtížnosti a krátký průvodce, který vás s principem celé hry seznámí. Design hry se nese v  dětském stylu, což se ale vzhledem k zaměření hry dokonale hodí. Autíčko se může takřka jakkoliv deformovat a překrucovat. Úkolem každého kola je dostat se co nejrychleji do cíle (terč), kterého je nutné se dotknout. Tento cíl se může nacházet ve vzduchu, těsně nad zemí, nebo třeba v nálevce na vršku celého kola. Abyste se dostali úspěšně až k cíli, tak musíte využít různých kombinace rychlosti a naklonění, a tím překonat mnoho překážek. Navíc lze také autíčko kdykoli na chvíli zvětšit a zase zpět zmenšit.

- Článek původně vyšel na spřáteleném serveru iPhoneTips.cz.

- -

Celé ovládání je vyřešeno následovně – dotykem na pravou či levou část displeje ovládáte směr jízdy a nakláněním iPhonu ovládáte pozici autíčka. Dále pak dotykem přímo na autíčko jej nafouknete a zase zpět zmenšíte. Nakonec zde funguje klasické přibližování a oddalování pomocí dvou prstů. Přístup do hlavní nabídky je zajištěn pomocí trojkliku na displej. Celkově JellyCar hodnotím jako velmi pěkně udělanou hru se spoustou zajímavých úrovní a obrovským množstvím zábavy. Zároveň je to jedna z mála her, kterou mám v iPhonu od samého začátku a stále mě neomrzela. Na zabavení při čekání na autobus nebo jen zkrácení dlouhé chvíle je JellyCar jedním z horkých kandidátů. A to nejlepší na závěr, hra je v App Store k dispozici zcela zdarma.

- -

Autor článku iPhoneTips.cz
iPhoneTips.cz

Kapitoly článku