Jeff Bezos oznámil své plány. Majetek daruje na charitu – SMARTmania.cz

Jeff Bezos oznámil své plány. Majetek daruje na charitu

jeff bezos money midjourney ai

Jeff Bezos je aktuálně čtvrtý nejbohatší člověk na světě. V nejnovějším rozhovoru pro CNN prozradil, jak naloží se svým majetkem. Novinářka Chloe Melas se jej přímo zeptala, zdali má v plánu většinu svého bohatství v průběhu svého života darovat, jak se k tomu zavázal například zakladatel Microsoftu Bill Gates. Bezos odpověděl, že ano.

Podle zakladatele Amazonu, který se s tímto úmyslem pochlubil úplně poprvé, je ale nejobtížnější vymyslet, jak to provést efektivně. Zatím tedy neoznámil žádný konkrétní harmonogram.

Amazon pickup & returns building
Ilustrační obrázek

Už v minulosti jmenovaný americký podnikatel daroval část majetku na charitativní účely. V roce 2020 dokonce založil Bezos Earth Fund na podporu boje s klimatickými změnami. V rámci této nadace se zavázal darovat v přepočtu téměř 230 miliard korun.aerial photography of round buildingNepřehlédněte

Nábor nových zaměstnanců pozastavil Apple i Amazon. Jak dlouho to bude trvat?

Amazon samotný ale nemá z hlediska životního prostředí úplně dobrou pověst. V roce 2019 se zakladatel zavázal dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2040. Emise internetového giganta ale i po těchto oznámeních dále rostly. Bezos v minulém roce ukončil svou činnost na pozici generálního ředitele a nyní na firmu dohlíží z pozice výkonného předsedy správní rady. Nyní se více soustředí na svou jinou společnost Blue Origin, která má za cíl zpřístupnit cestování do vesmíru. Sám už se tam se svým bratrem podíval vloni.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku