Domů » Bleskovky » Jeff Bezos končí jako CEO Amazonu. Chce se věnovat jiným projektům

Jeff Bezos končí jako CEO Amazonu. Chce se věnovat jiným projektům

V noci na dnešek přišla z USA jedna poměrně nečekaná zpráva – Jeff Bezos oznámil odchod z pozice generálního ředitele společnosti Amazon. Stane se tak v třetím kvartále letošního roku, Bezose v jeho funkci nahradí současný ředitel Amazon Web Services Andy Jassy. Jeff Bezos Amazon neopustí úplně, stane se výkonným předsedou správní rady.

Jeff Bezos odchází z ředitelského křesla Amazonu

Bezos se chce ve své nové roli soustředit na nové produkty a rané iniciativy. Mezi ně patří i filantropické projekty (Day 1 Fund a Bezos Earth Fund), lety do vesmíru (Blue Origin) nebo žurnalistika (The Washington Post). Odchod z ředitelského křesla mu pro tyto činnosti uvolní ruce, neboť se nebude muset věnovat každodenní agendě Amazonu.

jeff bezos amazon press
Jeff Bezos, šéf Amazonu a nejbohatší člověk planety

Jeff Bezos založil společnost Amazon v roce 1994 a od té doby stál v jejím čele. Původně se jednalo o online knihkupectví, poté se však firma rozrostla do obrovského e-shopu s prakticky čímkoliv. Kromě toho Amazon prodává i vlastní elektronická zařízení (čtečky knih, chytré reproduktory, bezpečnostní prvky Ring), služeb (Amazon Prime) a silný je i v cloudu. Služba Amazon Web Services například stála za více než polovinou zisků Amazonu v loňském roce.

NepřehlédněteJeff Bezos: sedm faktů, o kterých jste možná ještě neslyšeli

S růstem Amazonu rostlo i Bezosovo jmění, šéf Amazonu stál několik let na stupínku nejbohatšího člověka planety, než ho z této pozice na začátku tohoto roku „vyšoupl“ Elon Musk.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. já se mu ani nedivím, vyděláno má, tak proč si trochu neužít života, než jen makat a makat :-)

    • Tak tipujem, ze uzivat si asi uplne nebude. Skor sa bude venovat niecomu co ho bude naplnat viac nez eshop :)

      Ale jo, schvalujem. Asi by som robil to iste, aj ked sa obavam, ze sa to nikdy nedozviem :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).