TOPlist

Jeep Grand Cherokee nově jako plug-in hybrid s výkonem 280 kW

Jeep Cherokee 4xe 3

Nejpopulárnější SUV americké offroadové legendy Jeep se dočkalo své elektrifikované verze. Jedná se o model Grand Cherokee 4xe, který je druhým modelem této značky využívajícím elektrickou energii. Je však nutno zmínit, že Grand Cherokee 4xe i loňská novinka Wrangler 4xe jsou plug-in hybridy. Nejedná se tedy o čistě elektrické vozy, ale pomáhají si spalovacími motory.

Kromě klasického Grand Cherokee 4xe byla představena i jeho terénní verze s označením Trailhawk, a to taktéž v podobě plug-in hybridu. Ačkoliv Jeep chce do konce roku 2025 v každé ze svých kategorií nabízet jeden čistě elektrický vůz, zatím žádný takový model nepředstavil.

Pohon a trojice jízdních módů

Čistě na elektřinu nový Jeep ujede pouhých 40 km, jeho celkový dojezd má ale dosahovat až k 708 km. Pohonný systém obsahuje dva elektromotory s 400V baterií, dvoulitrový čtyřválec s turbodmychadlem a osmirychlostní automatickou převodovku. Dohromady Cherokee 4xe nabídne výkon 280 kW a krouticí moment 637 Nm.

V nabídce jsou tři jízdní módy. Hybridní mód využívá jak elektrický pohon, tak spalovací motor. Mód Electric pak pracuje s nulovými emisemi pouze na elektrický pohon. Mód eSave upřednostňuje spalovací motor a maximálně šetří energii z baterie.

Jeep Cherokee 2
Od čistě spalovací verze se designově příliš neliší

Jeep myslel i na terénní využití vozu v podobě brodění a průjezdů hlubokými kalužemi. Veškerá elektronika by měla být dostatečně utěsněna a Cherokee 4xe by neměl mít problém ani s vodou sahající do výšky 60 cm. Oficiální cena vozu zatím nebyla odhalena, už podle loňského Wrangleru 4xe ale můžeme soudit, že bude mířit vysoko.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku