TOPlist

Jednu colu a k tomu mobil! Tajemný Coca-Cola Phone na prvním snímku

červená plechovka coca-coly na dřevěném stole
  • Kromě podoby se o něm neví prakticky nic
  • Nejspíše ho vyrobí Realme pro indický trh

Ve světě chytrých telefonů už nás překvapí jen máloco. Od zavedených výrobců se každoročně dočkáváme jen drobných posunů a i dříve progresivní značky pomalu ztrácejí své nasazení. Tu a tam se ovšem jakoby odnikud objeví kuriozita, která si zaslouží naši pozornost. Jednou z nich je i tajemný Coca-Cola Phone, jehož první render se šíří internetem.

Obrázek zachycuje pouze zadní část telefonu, které dominuje výrazný duální fotoaparát podpořený malou přisvětlovací LED. Hlavním tahákem je ovšem výrazná červená barva s logem světoznámého sladkého nápoje, čímž bezesporu vystupuje z řady nudných černých placek. Na podporu chystané novinky dokonce vznikl twitterový účet, avšak doposud se na něm neobjevil jediný příspěvek.

coca cola phone
Coca-Cola Phone

Velkou záhadou zůstává také to, kdo tento smartphone bude vyrábět. Mezi horkými favority je čínské Realme, které by mohlo pro tento účel zrecyklovat svůj model Realme 10 Pro. Ostatně Realme na svých stránkách začalo lákat na něco „velmi osvěžujícího“, což by mohl být právě telefon vyrobený ve spolupráci se známou značkou.

Hardwarové parametry Realme 10 Pro Coca-Cola edice

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 13, čipset: Qualcomm Snapdragon 695 5G, 6nm, octa-core (2×2,2 GHz Kryo 660 Gold, 6×1,8 GHz Kryo 660 Silver), GPU: Adreno 619, RAM: 8 GB, LPDDR4X, interní paměť: 128 GB, UFS 2.2, pam. karta:
Rozměry: 163,7 × 74,2 × 8,3 mm, hmotnost: 192 g, zvýšená odolnost: ne

Displej, konektivita a baterie

6,7", IPS LCD, rozlišení: Full HD+, 1080 × 2400 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.1, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 5000 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 108 Mpx, Samsung HM6, f/1.8, 24mm, 1/1.67", 0.64µm, PDAF, druhý: 2 Mpx, portrétový, f/2.4, selfie kamera: 16 Mpx, f/2.5, 25mm, Full HD video, HDR, panorama

Pokud jde o trhy, kde by se měl Coca-Cola Phone prodávat, v současnosti se spekuluje pouze o Indii. Zda se někdy dostane také na ten náš, pro tuto chvíli není jasné, nicméně pravděpodobnost je téměř nulová.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku