Domů » Bleskovky » Jedna z nejpopulárnějších mobilních her slaví 10 let. Tvůrci se pochlubili zajímavými statistikami

Jedna z nejpopulárnějších mobilních her slaví 10 let. Tvůrci se pochlubili zajímavými statistikami

Je to k neuvěření, ale od vydání prvního dílu Angry Birds uplynulo již 10 let. Mnozí mají tuto hru zaškatulkovanou jako vůbec první hru, kterou kdy na hráli na smartphonu; hra totiž vyšla právě v době, kdy se začaly objevovat první chytré telefony s kapacitními displeji. Vývojářské studio Rovio se k tomuto výročí pochlubilo několika zajímavými statistikami.

Na Antarktidě i ve vesmíru

První díl Angry Birds byl vůbec první mobilní hrou, která překonala 1 miliardu stažení, přičemž hned 9 lidí si ji stáhlo na Antarktidě. Vybraní uživatelé si ji ale mohli zahrát ještě dál, Angry Birds totiž byly totiž první mobilní hrou, kterou hrál člověk ve vesmíru. Celkově hry z této legendární série zaznamenaly 4,5 miliardu stažení a bylo prodáno přes 1,8 miliard certifikovaných produktů.

Angry Birds 10th Anniversary highlights!

 

Angry Birds sice mají největší období své slávy za sebou, vývojářské studio Rovio je ale nadále činné a značku udržuje – v roce 2016 šel do kin úspěšný film Angry Birds ve filmu, který se letos dočkal pokračování. Vydán byl také nový díl, který si užijí majitelé náhlavních souprav pro virtuální realitu. Je tak možné, že naštvaní ptáci májí před sebou ještě jednu dekádu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).