Domů » Bleskovky » Jeden prsten vládne všem, jeden všem káže, MOTA SmartRing na displeji notifikaci ukáže

Jeden prsten vládne všem, jeden všem káže, MOTA SmartRing na displeji notifikaci ukáže

Poklekl na koleno, vytáhl z krabičky prsten, navlékl jej své vyvolené na prst, načež se na displeji prstenu objevilo: „Vezmeš si mě?“ Zdá se vám tato situace přitažená za vlasy? Možná dnes, v blízké budoucnosti se však může jednat o běžnou praxi; ačkoliv se nositelná elektronika na zápěstí prozatím masově neprosadila, nyní se objevuje první vlaštovka, která naznačuje přesun malých notifikačních gadgetů na samotné prsty.

  

Průkopníkem se může stát společnost MOTA, která stojí za výrobou 3D tiskáren a dalších zajímavých doplňků, jako je například externí baterie o velikosti kreditní karty, chytrý náramek nebo budoucí konkurent pro brýle Google Glass. Aktuálním přírůstkem mezi chystané budoucí produkty je prsten SmartRing a jak název napovídá, rozhodně od něj budeme moci očekávat více, než jen estetickou funkci.

    

Má se jednat o malé notifikační zařízení, které bude díky vibracím a zahnutému minidispleji schopné informovat svého majitele o příchozích hovorech, textových zprávách, událostech v kalendáři, teplotě ovzduší a o dění na sociálních sítích (Facebook, Twitter nebo Instagram) ze spárovaného mobilního telefonu. Funkce VIP umožní uživateli volbu, jaké notifikace od jakých lidí budou moci být zasílány na jeho prsteníček.

   

Technické detaily zůstávají prozatím utajeny, můžeme pouze předpokládat, že kromě displeje a vibračního motorku obsahuje prsten vestavěnou minibaterii a Bluetooth čip pro komunikaci s telefonem vybaveným potřebnou aplikací pro obsluhu tohoto prstenu. Displej bude patrně dotykový, neboť MOTA na své stránce hovoří o scrollování mezi jednotlivými obrazovkami s notifikacemi, tudíž je možné, že prsten například umožní i přijmout příchozí hovor.

    

MOTA SmartRing má být dostupný v Severní Americe ještě v letošním roce, prodávat se bude v bílé a černé barvě za prozatím neoznámenou cenu. K vidění by nicméně měl být i veletrhu IFA, který začíná již tento pátek a naše redakce na něm nebude chybět

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Výdrž baterie 30 minut? Ale jinak ten nápad je naprosto super a vypadá to dokonale :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).