Domů » Bleskovky » Jeden z prodejců omylem prozradil výbavu chystaného Xiaomi Mi 5c

Jeden z prodejců omylem prozradil výbavu chystaného Xiaomi Mi 5c

Informace o Xiaomi Mi 5c se objevují již delší dobu, přičemž poslední spekulace nás připravovaly na debut, který se měl původně odehrát minulý týden. Ačkoli další zmínky naznačující skutečný termín premiéry stále chybí, díky předčasně odhaleným parametrům se dá očekávat, že oficiální představení nebude příliš daleko.

gsmarena_001

O předčasné prozrazení výbavy se postaral čínský prodejce Tmall, který na svých stránkách omylem zveřejnil kompletní parametry. Mezi stěžejní prvky se zařadí 5,5“ displej s Full HD rozlišením a 2.5D krycím sklem. Xiaomi bude pokračovat ve svém snažení a Mi 5c se stane dalším modelem nabízející kovovou konstrukci. Ostatní výbava bude zahrnovat osmijádrový čipset s taktem 2,2 GHz, který doprovodí 3GB operační paměť. V zákulisí se objevilo několik spekulací, podle nichž má Xiaomi Mi 5c jako první dostat procesor Pinecone vlastní výroby.

mi-5cDříve uniklý snímek zachycující údajný prototyp Xiaomi Mi 5c

Pro data a aplikace bude k dispozici 32GB interní úložiště. Na zadní straně se usídlí optika 12Mpx fotoaparátu, pro selfie a videokomunikaci poslouží čelní kamerka s rozlišením osm megapixelů. Díky nenaplněným zvěstem o premiéře na sklonku letošního roku lze předpokládat, že Xiaomi Mi 5c bude jedním z prvních produktů čínského výrobce, kterým zaútočí na mezinárodní trhy.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. A není to jedno, vždyť je to jako vejce vedle vejce nějakého provinčního výrobce.

  2. článek o ničem….spíš jen reklama pro beryko.cz

    • Tak nějak. Viz ty reklamy na Vernee či co to je u kterých se dá dokonce diskutovat min. nad etyčností né-li rovnou nekalou soutěží (srovnávací reklama) v závěsu se slohem.
      Tohle mínění o zdejší redakci hodně srazilo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).