Domů » Bleskovky » Jeden kecálek vládne všem: Facebook zahájil slučování Messengeru a Instagram chatu

Jeden kecálek vládne všem: Facebook zahájil slučování Messengeru a Instagram chatu

Už před rokem a půl Facebook naznačil propojení komunikačních protokolů svých služeb Messenger, Instagram Chat a WhatsApp, nakonec však tento plán musel odložit. WhatsApp totiž na rozdíl od zbylých dvou jmenovaných služeb používá end-to-end šifrování a vývojáři této služby pohrozili odchodem z Facebooku, pokud by tuto funkci odstranil.

Přímá komunikace mezi Facebookem a Instagramem

Facebook se tak patrně rozhodl nechat WhatsApp stranou a zatím zahájil pouze slučování Messengeru a Instagram Chatu. Zatím tedy ne na úrovni kontaktů, ale zejména na úrovni funkcí. V poslední verzi Instagramu se totiž objevily novinky jako nové barevné konverzační bubliny, reakce skrze emoji nebo odpovídání na konkrétní zprávy. Mění se dokonce i ikona původního Instagram chatu na modrou ikonu Messengeru.

instagram

Tyto novinky jsou součástí poslední verze aplikace Instagram, která je patrně vypouštěna ve vlnách – někteří již výše uvedené novinky mají, jiní nikoliv. Jediné, co zatím nefunguje, je chatování s příteli na Facebooku, předpokládáme však velmi brzké propojení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments