Domů » Bleskovky » Jeden kecálek vládne všem: Facebook zahájil slučování Messengeru a Instagram chatu

Jeden kecálek vládne všem: Facebook zahájil slučování Messengeru a Instagram chatu

Už před rokem a půl Facebook naznačil propojení komunikačních protokolů svých služeb Messenger, Instagram Chat a WhatsApp, nakonec však tento plán musel odložit. WhatsApp totiž na rozdíl od zbylých dvou jmenovaných služeb používá end-to-end šifrování a vývojáři této služby pohrozili odchodem z Facebooku, pokud by tuto funkci odstranil.

Přímá komunikace mezi Facebookem a Instagramem

Facebook se tak patrně rozhodl nechat WhatsApp stranou a zatím zahájil pouze slučování Messengeru a Instagram Chatu. Zatím tedy ne na úrovni kontaktů, ale zejména na úrovni funkcí. V poslední verzi Instagramu se totiž objevily novinky jako nové barevné konverzační bubliny, reakce skrze emoji nebo odpovídání na konkrétní zprávy. Mění se dokonce i ikona původního Instagram chatu na modrou ikonu Messengeru.

instagram

Tyto novinky jsou součástí poslední verze aplikace Instagram, která je patrně vypouštěna ve vlnách – někteří již výše uvedené novinky mají, jiní nikoliv. Jediné, co zatím nefunguje, je chatování s příteli na Facebooku, předpokládáme však velmi brzké propojení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Královna Borgů

  Recept na Čtvrtout říši:
  Napevno propojte facebook s ostatními sociálními sítěmi, chytrými spotřebiči, automobily, Muskovým Starlinkem a pouličními kamerami, integrujte do windows a dalších operačních systémů, a pak to celé nechte vařit umělou inteligencí po dobu cca 20ti let.
  Po dobu vaření podporujte světové velmoci a globální trendy, dokud nedojde k vytvoření celosvětové unie a světové vlády.
  Nakonec vypněte sporák a za stálého míchání přisypte mletý Čínský kreditní systém a pár tisíc policejních droidů a máte hotovo.
  Doporučená příloha jsou: pracovní tábory a identifikační čipy
  Dobrou chutˇ!

  • ty si přistál z jakého vesmíru? 🚀

  • Běž se léčit ;)

  • V podstatě tě chápu.Jenom bych doplnil ,že až Google nabude plného vědomí a vyhodnotí lidstvo jako hrozbu,tak nás tady začne masakrovat Muskovýma Teslama.Jako skynet v terminátorovi.

  • Královna Borgů

   Elf: Z kvadrantu Delta, díky za otázku.
   Tade: Už se léčim, ale zřejmě to nebude tatáž porucha s kterou se léčíte vy, Downův syndrom mi diagnostikován nebyl, očividně narozdíl od vaší maličkosti.
   Tomio: K vaší smůle možná ano pane Okamuro, Tesla se totiž může jmenovat i droid s umělou inteligencí, stejně jako se mnoho trováren za první republiky dostalo od výroby konzumního zboží (např. šicích strojů) k výrobě automobilů, letadel, a různého strojního zařízení které bylo tehdy novinkou.
   Nicméně stejně je odpor marný a všichni budete asimilováni, je to nevyhnutelné páč jste takový De Billové.
   Děkuji za pozornost a klaním se, vážení…..

  • No jo je známo ,že psychiatrie v ČR není na moc dobré úrovni .Zvlášť když tě léčí psychiatr na pervitinu nebo koksu který je z těch blábolu úplně mimo a sám by potřeboval pomoct.

  • Královna Borgů

   Kdo tady dává ty mínusy omg? Například, Tadeho rada: ,,běž se léčit,, je velice přínosná!
   Spousta lidí se tu potřebuje léčit z vápenatění mozku a přehnaného idealismu!

  • Celé lidstvo je psychicky nemocné!!!Hlavně ty pobožný pacienti.

  • Hele nejsi náhodou ten týpek se kterým jsme spolu zlikvidovali diskuze na autoforu?S ním byla taky hrozná sranda.

  • Královna Borgů

   Fakt nevim, já už zlikvidovala diskuzí :DD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).