Domů » Bleskovky » Je váš telefon voděodolný? Otestuje ho s touto aplikací

Je váš telefon voděodolný? Otestuje ho s touto aplikací

Voděodolnost podle standardu IP68 nebo MIL-STD-810 stále patří mezi výbavu vlajkových lodí a vyšší střední třídy. Pakliže vaše zařízení disponuje jedním z těchto standardů, nemusíte mít obavy, že by váš telefon krátký kontakt s vodou nějak rozházel. Odolnost proti vodě zajišťuje primárně těsnění a membrány, které jsou uzavřeny uvnitř telefonu. Jejich ochrana nicméně netrvá věčně.

Aplikace Water Resistance Tester pomůže zjistit, zda je váš telefon stále voděodolný

Jako každý materiál i těsnění proti vodě časem slábne. V případě několik let starého telefonu či opravovaného zařízení si můžete být jistí, že ochrana proti vodě nebude ani zdaleka tak pevná jako v případě zcela nového kusu. Zjistit, jak je na tom zrovna vaše zařízení, není jednoduchý úkol, nicméně vývojář Ray W přišel na způsob, jak s pomocí aplikace váš telefon otestovat.

OnePlus 9 Pro 33
Voděodolnost standardu IP68 je mezi vlajkovými modely běžná

Aplikace Water Resistance Tester pro test voděodolnosti využívá barometr, který se nachází ve vyšších modelech pro vylepšení určení vertikální polohy. Minutové rozdíly v tlaku mohou s různou mírou přesnosti pomoci otestovat, zda je těsnění stále neporušené.

Water Resistance Tester
Water Resistance Tester
Autor: Ray W
Cena: zdarma
 • Water Resistance Tester Screenshot
 • Water Resistance Tester Screenshot
 • Water Resistance Tester Screenshot
 • Water Resistance Tester Screenshot
 • Water Resistance Tester Screenshot
 • Water Resistance Tester Screenshot

Zkouška vodotěsnosti se skládá ze dvou částí. Nejprve telefon položíte na rovnou plochu a necháte jej v klidu. Poté po vyzvání přitlačíte na dva body na displeji, přičemž aplikace následně vyhodnotí, zda je ochrana proti vodě stále neporušená. Nutno zdůraznit, že se jedná o orientační měření a sám tvůrce aplikace voděodolnost telefonu negarantuje.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

 1. Aplikace není v pochodu play

 2. Aplikace neni v opchode play

  • Je tam, ale schovaná. Stačí kliknout na to políčko, kde jsou hvězdičky s hodnocením, přímo v článku.

  • Přímo na ikonku aplikace v článku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).