Domů » Bleskovky » Je vám 1 TB na OneDrive málo? Prostor si můžete zdvojnásobit

Je vám 1 TB na OneDrive málo? Prostor si můžete zdvojnásobit

V rybníčku cloudových úložišť se podmínky mění poměrně opatrně, jejich provozovatelům se k navyšování gigabajtů nebo snižování cen příliš nechce. Nyní se k alespoň k drobné změně odhodlal Microsoft, byť o revoluci se rozhodně hovořit nedá.

Nestačí vám 1 TB? Připlaťte si za víc

Základní prostor zdarma zůstává stále 5 GB, za příplatek 1,99 USD však ale nově nedostanete pouze 50 GB, ale dvojnásobek. Nutno podoktnout, že Microsoft tímto krokem pouze dorovnává současnou nabídku Google a vrací situaci před listopad roku 2015, kdy za 1,99 USD nabízel 100 GB. Noví zákazníci dostanou 100 GB automaticky, stávajícím bude prostor navýšen.


Další plány na OneDrive Microsoft nenabízí, větší úložiště je podmíněno předplatným Office 365, ke kterému každý předplatitel dostane automaticky 1 TB cloudového prostoru. Pokud by to bylo někomu málo, bude mít nově možnost připlatit si za 200, 400, 600, 800 nebo 1000 GB navíc. Ceny jsou následující:

OneDrive

I v tomto případě si musíme postesknout, před listopadem 2015 byl k Office 365 prostor na OneDrive neomezený. Současné změny na OneDrive mají vejít v platnost v následujících měsících.

Zabezpečený prostor na OneDrive

OneDrive se také dočká nové funkce Personal Vault, která na cloudovém úložišti vytvoří speciálně chráněné místo vyžadující přihlášení s dvoufázovou autentizací, přičemž podporovány budou PIN či otisk prstu nebo sken obličeje. Zabezpečené složky budou fungovat jak ve webovém rozhraní, tak v aplikacích pro Windows, Android a iOS. Takto chráněná data budou na synchronizovaném disku šifrována BitLockerem. Služba je dosud dostupná v Austrálii, na Novém Zélandu a v Kanadě, zbytek světa se dočká konce roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na