Domů » Bleskovky » Google One brzy zamíří do Česka. Přinese zejména levnější prostor v cloudu

Google One brzy zamíří do Česka. Přinese zejména levnější prostor v cloudu

Cloudová úložiště delší dobu nezlevňují, základní kapacity se nenavyšují. V současnosti cloudový rybníček poměrně zatuchává, rozpohybovat by jej však mohl chystaná přeměna úložiště Google Disk na službu Google One.

Google One nemá být pouze samotné cloudové úložiště, ale jakýsi balík služeb zahrnující další výhody, např. neomezenou online podporu, kredity do obchodu Play, speciální nabídky vybraných hotelů nalezených ve vyhledávání Google a další podobné benefity. Co je podstatné, tak služba Google One bude k dispozici i v České republice, a i kdybyste využívali pouze zmíněné cloudové úložiště, vyjde vás ve výsledku levněji než aktuálně Google Disk.

V Česku za pár měsíců

Měsíční tarify Google One budou následující:

tarif cena v USD cena v CZK
100 GB 1,99 USD 45 korun bez DPH
200 GB 2,99 USD 67 korun bez DPH
2 TB 9,99 USD 226 korun bez DPH

To není vůbec špatná nabídka, uvážíme-li, že aktuálně např. stojí 1TB tarif 299 korun bez jakýchkoliv dalších benefitů. Google na svých stránkách uvádí, že služba bude spuštěna v následujících měsících (v USA funguje už od tohoto týdne), stávajícím předplatitelům bude Google Disk na Google One upgradován automaticky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Microsoft to ma aj u nas uz roky ? každý sy rok si kupujem, zvýhodnený office365 rocne predplatné a k nemu je automaticky 1TB na onedrive. už som zohnal aj za 22€/rok

  • No, ale srovnavat pomaly Onedrive tady s tim moc nejde. Navic MS, kteremu bych sva data nesveril, ani kdyby mi platili oni. A jeste za to platit? Tak to uz bych musel na hlavu upadnout z poradne velke vysky.

  • No je celkem naivní si myslet, že se Google chová jinak než MS…

  • Já zase data raději svěřím Microsoftu, než Googlu. Každý holt to má jinak… :-) V každém případě je dobré, že je zde konkurence a můžeme se oba radovat z toho, že se trh mění a služby obou společností se vylepšují. :-)

  • Hlavně, když je na výběr a raději data u Microsoftu než u reklamosystému.

  • Taky bych prekvapive veril vic Google nez MS. Kazdopadne i kdyby me tohle netrapilo, tak Google ekosystem proste pouzivam vic nez MS – gmail, office, google photos (uz jen kvuli g-photos bych nikam jinam neprechazel), drive..

  • No jo, ale u Googlu to alespon funguje. Coz o Onedrive nelze rict. Ta rychlost je tragicka, na synchronizaci se nelze spolehnout – clovek zjisti, ze najednou jsou zalohivane jenom slozky a soubory v nich uz ne, atd. Kdepak, zlaty Google.

  • Doverovat firme co zije z reklamy alebo firme co zije z softu? Hm

  • @ppppp súhlas. Ja to mam podobne.

 2. Na Mega.nz je prostor 50GB zdarma.

  • Pak stačí vyšetřování Kima a uzavření webu/úložiště úřady a data jsou fuč jako už tomu bylo v minulosti.

  • Mega bylo nepřátelsky převzato čínským investorem a následně byl podíl čínského majite zabaven úřady NZ, která jej má teď pod kontrolou. Já bych si tam tedy data neukládal ;)

 3. A proč zde autor neuvádí zda jsou ceny měsíční, roční nebo cokoliv jiného? Chtěl bych si to srovnat s náklady na vlastní NAS.

  • Jsou to ceny za měsíc. Proč to není uvedeno v článku, těžko říct.

  • Nezapomeň započítat druhý záložní NAS v jiné oblasti včetně 2 záloh v případě napadnutí NASu

 4. Výborná nabídka, do toho půjdu hned, jen co to bude k dispozici.

 5. Máte to uvedeno hned nad tabulkou „měsíční tarify…“

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).