Domů » Články » Je to tady! HTC připravuje nástupce Universala!

Je to tady! HTC připravuje nástupce Universala!

LogoNa serveru MoDaCo se dnes objevily exkluzivní informace o připravovaném nástupci HTC Universala, na kterém teď inženýři tajwanské společnosti High Tech Computer pilně pracují. Jeho následovník nese kódové označení HTC Omni, a i když v tuto chvíli neexistují žádné obrázky nebo rendery, máme pro vás alespoň přehled novinek, které bude Omni oproti Universalovi nabízet.

Design a konstrukce Omniho bude téměř totožná jako u Universala – proč měnit něco, co skvěle funguje. Nebude mu tedy chybět otočný kloub a možnost pracovat s ním ve dvou režimech – Portrait a Landscape, přičemž v prvním zmíněném se bude Omni tvářit jako klasické, byť trochu robustnější PDA. Po přetočení displeje a následném odklopení od spodního dílu se displej přetočí do Landscape režimu a vy budete moci naplno využívat funkcí velké hardwarové klávesnice.


Displej zůstane stejný jako u HTC Universala, nabídne kvalitní VGA rozlišení (480x640px), úhlopříčku 3.6″ a schopnost zobrazit 65k barev. Jedním z velkých nedostatků Universala je, že nenabízí externí displej na vnější straně. Pokud vám někdo volá a vy chcete zjistit kdo že se na druhé straně nachází, musíte Universala rozevřít. Omni se v tomto ohledu bohužel ničemu nepřiučil, a tak u něj na externí displej opět musíme zapomenout. Stejně jako jeho předchůdce, i Omni bude podporovat UMTS sítě, navíc včetně technologie HSDPA. Operační systém Windows Mobile 5.0 bude již ve verzi AKU 3.0. Další novinkou bude vlastní výstup na projektor, změny se dočká i procesor – původní Intel Xscale o frekvenci 520Mhz bude s největší pravděpodobností nahrazen 400Mhz Samsungem, tento typ procesoru najdeme například v HTC TyTNovi. Další informace nejsou v tuto chvíli známy, nedočkavce jistě potěším informací, že Omni by se měl na trhu objevit už koncem letošního roku nebo začátkem roku 2007. Cenu si raději netroufám ani odhadnout.

Jak moc se bude nový Omni lišit od svého předchůdce ?
Portrait Landscape HTC Universal
Tip: Klikněte na fotografii pro zobrazení její plné velikosti

Zdroj: MoDaCo


Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kato
Uživatel
Kato

No – tak jsem zvedavej na realny HW a design (vlastne mi z toho vychazi akorat navic vnejsi displej + jinej procesor (nereknu, jestli horsi nebo lepsi – proste jinej). Vic zmen zatim nenachazim :( (AKU 3.0 se da nacpat i do aktualniho UNIho…)

nAscA
Uživatel
nAscA

no kdyby snizili vahu, podporoval by Mass Storage, a mel alespon 4GB HDD, Edge, dalo by se o tom uvazovat