Domů » Bleskovky » Je nová Xperia Z4 od Sony určena jen pro Japonsko? Vlajková loď pro zbytek světa má přijít v květnu

Je nová Xperia Z4 od Sony určena jen pro Japonsko? Vlajková loď pro zbytek světa má přijít v květnu

Nejnovější smartphone japonského výrobce Sony byl dnes oficiálně představen. Xperia Z4 je vybavena full HD displejem s úhlopříčkou 5,2″. Výkon zajišťuje osmijádrový Qualcomm Snapdragon 810 taktovaný na 2 GHz. Operační paměť má kapacitu 3 GB a vnitřní úložiště se se proti předchozí generaci rozrostlo na 32 GB.

Ihned po odhalení parametrů a oficiálních fotografií bylo jasné, že se novinka proti předchozí Xperii Z3 téměř neliší. Změny se týkají v podstatě jen hardwaru, který byl modernizován na současnou špičku. Design ale zůstal téměř totožný jako u celé řady Z.

 

Nově se objevila spekulace, že by měla být Xperia Z4 určena jen pro japonský trh a vlajková loď pro celosvětové prodeje údajně dorazí až během května. Čím se bude nová vlajková loď lišit, není zatím jasné. Pravděpodobně bychom se mohli dočkat jiného označení a změny by se také mohly dotknout hardwarové výbavy. V úvahu připadá hlavně displej, který by mohl dostat vyšší rozlišení a úhlopříčku.

Jak vše nakonec dopadne, si budeme muset počkat do května. Spousta fanoušků Sony byla nově představeným modelem zklamána, protože nabízí jen velmi nepatrné změny. Pokud by tedy chystaná vlajková loď designově oživila vrcholnou řadu japonského výrobce, byli bychom jedině rádi.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

5 komentářů

 1. David (neregistrovaný)

  Tak jiný design by nemusel být na škodu, k tomu nějaký dobrý procesor třeba od Mediateku a tak.

  Ale rozlišení bych nechal být na pokoji, i kdyby se rozhodli pro 5.5″ displej

 2. Zamiš (neregistrovaný)

  Myslel jsem, že zrovna Japonci si v těchto hračkách libují, takže nevidím důvod, proč by měla verze pro Japonsko mít slabší výbavu než verze pro zbytek světa….

 3. Ascension (neregistrovaný)

  Aby to pak nakonec nebylo naopak Z4 tuto dostaneme my a Japonsko tu vylepšenou verzi. To by byla zábava.

 4. Richy (neregistrovaný)

  Podle Wikileaks, která údajně ukradla rendery ze Sony, se má nastávající model jmenovat Xperia Z3 neo. A má mít celokovové tělo a oválně zapínací tlačítko s otiskem prstů. [odkaz]

 5. Pavol (neregistrovaný)

  No mne úplne stačí silný HDW v tele Z3, USB vode odolný a repraky umiestnené ako má Z2. Ja som teda spokojný.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).