Domů » Bleskovky » Jarní update Windows 10 konečně mohou testovat i ti nejopatrnější Insideři

Jarní update Windows 10 konečně mohou testovat i ti nejopatrnější Insideři

Už za několik týdnu bude systém Windows 10 povýšen na novou verzi s označením 19H1. Funkce v něm obsažené mohou již od podzimu loňského roku testovat Insideři odebírající aktualizace z rychlého kanálu, naopak opatrní Insideři měli dosud smůlu; slow ring se posledního updatu dočkal před sedmi měsíci.

Windows 10

Nyní však i jeho účastníci mohou zahájit testování, vyšlo totiž sestavení s číslem 18342.8, které je prakticky shodné s verzí vydané v minulém týdnu v rychlém kruhu. Číslo verze 1903 naznačuje, že RTM verze by mohla být podepsána ještě v tomto měsíci, k vypuštění updatu patrně dojde počátkem dubna.

Novinky pro rok 2020

Microsoft také v tomto týdnu vydal nové sestavení v kruhu Skip Ahead, ve kterém je testována jarní aktualizace příštího roku (20H1). Nyní se již konečně dozvídáme (byť neoficiálně), proč Microsoft v kruhu Skip Ahead přeskočil letošní podzimní update (19H2). Podle zdrojů analytičky Mary Jo Foley je důvodem aktualizace jádra a sladění inženýrských týmů Windows a Azure. Tyto změny pod kapotou mají být časově náročnější, a proto Microsoft natáhl cyklus kruhu Skip Ahead na jeden rok, zatímco ostatní kruhy pojedou v tradičním šestiměsíčním tempu.

Právě vydané sestavení z kruhu Skip Ahead s číslem 18845 přináší první viditelnou novinku a tou je implementace nové sady Emoji 12.0. Ta přináší nejen nové emotikony, ale i nové kaomoji a symboly.

Předpokládáme, že novou sadu emotikonů stihne Microsoft přidat i do chystaného jarního updatu letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Marek Studnicka

  Tak snad bude uvolněn update bez komplikací a nebudou to muset pro nějaké chyby objevené na poslední chvíli stahovat zpět jako posledně,držím palce.

  • A ty si někdy viděl update W10 bez komplikací? Já ne.

  • A já jsem zase nezažil při updatu W10 problém. Jestli ono to nebude spíš nepodporovaným starým HW, než špatným systémem..

  • Pavel (neregistrovaný): To je možné. Jenže v praxi je toho nepodporovaného starého HW tolik, že MS odloží vydání i o měsíce, protože jinak znefunkční instalaci. Očividně jim tedy nefunguje kontrola kompatibility.

 2. Mě před dvěma dny přestala chpdit regulace hlasitosti z notifikačního centra…kliknu na ikonku reproduktoru a posuvník se nezobrazí, přes klávesy to chodí a v insideru nejsem, aktualizace bohužel chodí sama a uživatelsky tak jako u XP či 7 to vypnout nejde.

 3. O tom, že Windows jsou dokonalý operační systém si nechte jen zdát. Moje zkušenost s tímto systémem je dlouhodobá, v mnoha etapách to byl systém “ Do do“ dodělej si doma. Názor , že to nefunguje protože mám starý HW ukazuje jen na neznalost, systém je od začátku koncipován, aby pracoval na různých HW platformách. Problém je v tom, že na staré jádro se nabalují nové věci a když to nefunguje tak se udělá odbočka, nakonec je odboček tolik, že nikdo neví, kde je hlavní ulice. Řada programátorů doporučovala zcela nové jádro, snad k tomu někdy dojde.

  • Mám několik let Asus X50CC s Intel iCore3 lze dohledat přesné parametry.
   Ten notebook miluji a dokud bude fungovat, nehodlám měnit za jiný.
   Nejlépe chodil s původními Win8 a poté bezplatným upgradem na 8.1
   S dalším free updatem na Win10 je znatelné zpomalní tak 10-20p ale stále se to dá.
   Nicméně čím dál víc plánuji přeinstalovat na 8.1 kterého mam udělané recovery DV z ISO ze stránek MS
   Win0 i přes ty neduhy nejsou špatné je to dobrý OS, ale ani po letech ho MS není schopen dokončit a sjednotit jestli bude rozharnní takové nebo jinéí a pořád se v tom vrtají….být neznalý a mít tam insider tak jde ven hned.

 4. Nejopatrnější Insider jsem já :-) Ale já NECHCI nic testovat, chci FINÁLNÍ produkt!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).