Domů » Bleskovky » Japan Display představuje dva displeje s rozlišením 1440 x 2560 px pro chytré telefony

Japan Display představuje dva displeje s rozlišením 1440 x 2560 px pro chytré telefony

Před několika dny představila společnost Japan Display (JDI) 12,1“ displej pro tablety s vysokým rozlišením 3840 x 2160 pixelů (365 ppi, více informací). Na ten nyní společnost navázala novým panelem s vysokým rozlišením, který tentokrát najde svoje místo ve smartphonech. Displej má rozlišení 1440 x 2560 pixelů a bude k dispozici ve dvou verzích. První bude mít velikost 5,4“ s hustotou 543ppi, druhá 6,2“ s hustotou 473 bodů na palec. 

 

Oba displeje se mohou chlubit rámečkem širokým pouze jeden milimetr. Dalšími skvělými lákadly jsou pozorovací úhly až do 160° a použití LTPS (low temperature poly silicon) technologie, která udržuje nízkou spotřebu baterie. Menší 5,4“ displej má rozměry 69,59 x 126,67 x 1,12 mm a kontrastní poměr 1500:1, zatím co větší bráška nabízí rozměry 80,18 x 146,7 x 1,65 mm s kontrastem 1000:1.

Zatím není jasné, kdy bychom tyto displeje mohli vidět v některých zařízeních, ale velmi pravděpodobným termínem je rok 2014. Zobrazovací panely pro chytré telefony se vyvíjejí neuvěřitelně rychlým tempem a jsme zvědaví, jaké novinky pro nás v tomto směru příští rok přinese.

Michael Krahulec

5 komentářů

 1. l0lz (neregistrovaný)

  hovadina, kedy pochopia, že ludia chcu 4K a viac !!! ( ironia :D )

  • Velda (neregistrovaný)

   Je fakt, že lidem stačí i SAMOLED…

  • Michael Krahulec

   Osobně se ztotožňuji s tím, že luxusem je i Full HD rozlišení. U smartphonů si bohatě vystačíte i s HD, čili 720p. Každá nová technologie je určitě zajímavá, ale pro sériovou výrobu telefonů bych řekl zbytečná.

  • Michael Krahulec: nejde o rozlišení, ale o ppi na dané uhlopříčce. Např. takový FullHD (resp. WXGA) na 30″ LCD je dost bída. Pak se musí dělat takové kraviny, jako např. vyhlazování hran ve hrách. Smutné je, že nejvíce to potřebují herní konzole, co posílají nízké rozlišení na velké obrazovky, ale nemají na to výkon, trochu ironie:-)

 2. Myslim, ze by nemeli tolik blaznit s rozlisenim ale spis zapracovat na citelnosti na slunci a spotrebe. Rozliseni staci max. Full HD a uz i to je hodne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).