Domů » Články » Jakub Karásek: Jaká zařízení aktuálně používám? (profil redaktora)

Jakub Karásek: Jaká zařízení aktuálně používám? (profil redaktora)

Zajímá vás, jaká zařízení aktuálně používají naši redaktoři, která mobilní platforma zakotvila na jejich primárním telefonu a jaký systému jim dělá společnost na desktopu?

Na konci loňského roku jste mohli sledovat redakční seriál o tom, jaká zařízení a jaké aplikace používají jednotliví redaktoři našeho serveru. Prozatím se vám stihl představit náš šéfredaktor Jirka Hrma, kolegové Ruslan BotsyurkoMarek HajnRichard StreitMartin PavlovičDavid Podzimek a tento seriál uzavřel v polovině loňského listopadu Miroslav Havlíček. Proč tedy píši další díl tohoto seriálu o své osobě až v tyto dny? Jelikož jsem zatím poslední posilou v týmu a na SmartManii působím od prosince minulého roku. 

Něco málo o mé osobě

Než se dostanu k tomu, jak se slepec k houslím dostal, dovolím si stručné představení mé osoby. Narodil jsem se v Brně, nyní žiji v Olomouci a jsem tak patrně jediným moravským členem SmartManie. Po odmaturování na průmyslové škole stavební jsem vystudoval stavební fakultu Vysokého učení technického v Brně se zaměřením na železniční konstrukce a stavby, což je také můj hlavní zdroj obživy. Fanynky musím zklamat, jsem rok a půl šťastně ženatý (moje láska k mobilním technologiím se odrazila i na mnou navrženém a narýsovaném svatebním oznámení) a před 14 dny se nám narodil prvorozený syn, což jste mohli zaregistrovat i díky dočasně upravenému logu našeho webu :)

 

Ve volném čase dráždím na kole Endomondo a u toho poslouchám KoRn, RAMMS+EIN, Limp Bizkit (se kterými jsem měl tu čest vystoupit na pódiu), System of a Down, In Flames a další podobné kapely. Jinak jsem velmi hravý, na stole u mě vedou Osadníci z Katanu, na PC pak Might and Magic: Heroes VI. A kromě toho pochopitelně stíhám sledovat, co nového se děje ve světě mobilních technologií.

  

Jak jsem se zde, u všech všudy, ocitl?

Na diskuzní fórum SmartManie jsem se zaregistroval v září roku 2007 a chodil jsem sem čerpat inspirace a místy i rozdávat rady ostatním uživatelům. Také jsem prostřednictvím zdejšího bazaru prodal a koupil několik telefonů. V prosinci loňského roku se objevila na titulní stránce webu zajímavá nabídka na pozici redaktora, kterou jsem letmo prošel očima a jak rychle jsem ji otevřel, tak jsem ji také zavřel.

Až po deseti dnech od vystavení této nabídky a po pořádném nakopnutí manželky jsem se odhodlal sepsat dvojici cvičných bleskovek a zaslal je doporučeným mailem na patřičná místa. V tu dobu jsem si myslel, že je zasílám s velkým zpožděním, o to více mě překvapil druhý den telefonát od šéfredaktora. Má první bleskovka vyšla o den později. Pokud vás zajímá, jak se vyhrává výběrové řízení, tak vám nabízím své smyšlené výtvory k přečtení.  

Můj mobilní pravěk

Mým vůbec prvním mobilním telefonem byl Siemens C25, kterému jsem zručně ulomením integroval dosti vyčnívající anténu, paradoxně se to na příjmu signálu příliš neprojevilo. Značce jsem zůstal věrný a pokračoval modelem C35 a jeho obrněnou variantou M35, jejíž odolnost mě natolik zaujala, že jsem pokračoval v řadě odolných sourozenců ME45i a nakonec M65. Posledně jmenovaný kousek mi nebyl pouze telefonem, ale společníkem, jehož uživatelské modifikace ve mně probudily nový koníček.

 

Jako člen diskuzního fóra siemensmania.cz jsem poprvé odemknul mobilní telefon a vytvářel pro něj grafická témata a ikony. Se Siemensem M65 jsem se v roce 2006 na veletrhu Invex zúčastnil mistrovství republiky v nejrychlejším psaní SMS, ve kterém jsem obsadil druhé místo. V soutěžích s mobilními telefony se mi dařilo i po té, kromě několika telefonů a jednoho doživotního balíčku Kamarádi u Vodafone zdarma, jsem zaznamenal největší úspěch ve vánoční soutěži Vodafonu v roce 2007, kdy se mi přesným tipem podařilo získat hlavní výhru – automobil MiniCooper.

 

Starověk

To už bylo v době, kdy byla mobilní divize společnosti Siemens prodána firmě Benq a já v kapse nosil svůj první smartphone – HTC S710 Vox s Windows Mobile. Dodnes si pamatuji své nadšení, když jsem na něm poprvé rozbalil zip soubor, přetaktoval procesor a poprvé přeflashoval ROM. Nebyl jsem ani tak nadšen samotnými výsledky, ale prostým faktem, že to jde. Instalace aplikací, jejich běh na pozadí, nekonečné možnosti customizace, byl jsem doslova unesen.

 

Jediná věc, která tento přístroj brzdila, byl neskutečně pomalý procesor a s ním spojená nestabilita a pády aplikací, naopak velice jsem si pochvaloval hardwarovou qwerty klávesnici. Neustálé změny ROM a ladění telefonu mě nakonec natolik omrzelo, že dnes je mi na obtíž změnit si melodii vyzvánění.

Středověk

Přestože jsem svému Voxovi po jeho koupeli ve vaně úspěšně transplantoval orgány a prodloužil mu jeho funkční období, cesta mým mobilním životem se blížila k významnému rozcestí. Za Windows Mobile se se zavrzáním zavřela hřbitovní brána a po představení Windows Phone se objevil v komiksové bublině u mé hlavy nápis „WTF?“. S nadšením jsem pokukoval po jablečných sadech, ale jablka pro mě byla v tu dobu nedostupným ovocem.

Android se tedy zdál býti jasnou volbou, ovšem po jeho ozkoušení na několika modelech mých přátel jsem okamžitě věděl, že tudy cesta nevede. Lagování, rootování, flashování a další podobné „ání“ jsem si užil s Windows Mobile dost a mé tužby volaly po stabilním a svižném operačním systému. Zatímco můj Vox byl neustále na pomezí ARO a JIP, systém Windows Phone zrál a počet funkcí, který by mě v používání omezoval, se smrsknul na minimum. Na rozcestí jsem se tedy po dlouhém zvažování rozhodl pro dlážděnou cestu.

  

Novověk

Mou vstupenkou do světa Windows Phone byl rovnou největší a nejvybavenější kousek na trhu – HTC Titan. Nebudu své vyprávění dlouho natahovat, považuji jej za nejlepší telefon, který jsem kdy měl. Systém Windows Phone si mě naprosto získal, ačkoliv chápu argumenty vrtalů, kutilů a designových šílenců, kterým nemá moc co nabídnout. Dlaždice jsou podle mě dokonalým způsobem pro ovládání displeje prstem a plýtvání místa velkými fonty je zde ryze účelné a dokazuje, že méně je někdy více. Než zaostřovat oko na záplavu informací v nějakém widgetu, raději se v systému intuitivním gestem posunu na mnou požadovanou položku. Nač studovat princip ovládání jednotlivých aplikací, když je lze navrhnout jednoduše a konzistentně v souladu s filozofií systému.

 

Díky Titanovi jsem se naučil telefon používat tak, aby sloužil on mě a nikoliv já jemu. Nechci, aby to vypadalo, že mám zcela zaslepené „myego“, o nedostatcích Windows Phone bych mohl napsat velice, velice, velice dlouhý článek (mizerný vestavěný kalendář, absence souborového manažeru, nemožnost zvolit si jiné výchozí aplikace, například internetový prohlížeč, nespolehlivost vestavěného Facebook chatu a mizerná aplikace této sociální sítě…), ale výhody systému u mě zkrátka převažují. Ovšem přiznám se, že s nástupem Nokie se pro mě stal přístup HTC k Windows Phone velmi znepokojivý a k některým chybějícím funkcím jsem si vypomohl odemknutím telefonu a instalací aplikací od Nokie. Zároveň jsem ale po očku sledoval, že konkurence nespí a stále se zlepšuje, stěžejní důvod ke změně platformy jsem prozatím nenašel.

Období nejnovějších dějin

S Titanem jsem se rozloučil po dvou letech jeho věrných služeb, výhodně jej prodal a ještě výhodněji si pořídil výprodejovou Nokii Lumii 920 s polštářkem Fatboy. Uvažoval jsem i o Lumii 1020, ale kvůli příplatku 10 tisíc Kč za lepší fotoaparát, absenci vestavěného bezdrátového nabíjení a displej AMOLED (což pro mě bylo asi největší minus), jsem se pragmaticky rozhodl pro devětsetdvacítku. Drobným zklamáním pro mě bylo minimum viditelných inovací mezi WP7 a WP8 (dětský koutek vážně není nic pro mě :-) ) a některé novinky mě vyloženě naštvaly, ani po dvou měsících jsem nepřišel na chuť podle mě zpackané české klávesnici.

 

S přibývajícími aplikacemi a updaty systém dospívá, velký podíl na tom má právě Nokia a její bonusové funkce, zejména návykový Glance Screen. S Lumií 920 a Windows Phone jsem maximálně spokojen a už nyní se nemůžu dočkat Windows Phone 8.1, jediný důvod proč uvádím HTC Titan za svůj nejoblíbenější přístroj, je obrovský skok ze stařičkého Voxe. Jinak kromě Lumie 920 ještě vlastním Lumii 520, která mi slouží jako služební přístroj a zároveň jako záloha, kdyby se vybavenější sestře něco stalo.

 

Aplikace, bez nichž nefunguji

Pochopitelně správný smartphone stojí a padá na množství a kvalitě aplikací a ačkoliv Steve Jobs razil cestu „tohle iPhone neumí, ale je na to aplikace,“ tak u Windows Phone mě nesmírně baví široká integrace služeb a funkcí. Nepoužívám aplikace pro Facebook a Twitter, protože co je nového si můžu mnohem pohodlněji přečíst v hubu lidé (který by ale už potřeboval update). Z vestavěných aplikací s oblibou využívám vestavěnou navigaci Nokia Here, Microsoft Office, One Note a vestavěného emailového klienta pro dvě schránky. Počasí mi ukazuje dlaždice Amazing Weather HD, kterou jsem nedávno nahradil počasí Bing, Amazing Weather je zároveň mojí zamykací obrazovkou.

 

Aktuality z oblíbených zdrojů sleduji přes Nextgen Reader, občas využiji i audiovizuální obsah skrze iVysílání.cz. Komunikuji přes vestavěný Facebook Chat nebo WhatsApp, bankovní operace vyřizuji skrze aplikaci ČSOB Smartbanking. Snímky pořizuji skrze Nokia Camera nebo Nokia Refocus (doufám, že všechny fotoaplikace od Nokie se jednou dočkají sloučení), občas provedu jejich úpravu v Pictures Lab. Na cestování vlakem nebo MHD využívám vyhledávač spojů CG Transit, na orientaci v prostoru a hledání pokladů využívám aplikace maaloo Geocaching, Mapy.cz a Geocaching Toolkit, pro sledování sportovních výkonů zejména na kole Endomondo Sports Tracker. Slevy aplikací vyhledávám skrze Store Deals, z dalších aplikací, které mají co do činění s tokem peněz, využívám Aukro.cz, Bazoš Agent, O2 Extra výhody a na sledování zásilek aplikaci Sledování balíku.

   

Hry

Jelikož jsem velmi hravý jedinec, nachází se v mé Lumii široké množství her. Pokud začnu těmi, které jsem dohrál (což u mě znamená získal veškeré Xbox Live achievmenty), tak jsou to podle abecedy následující tituly (mé velmi oblíbené jsem si dovolil označit tučně): AlphaJax, Amazing Alex, Angry Birds Classic, Assassin´s Creed, Bug Village, Civilization Revolution, COLLAPSE!, Contract Killer, Contre Jour, Cracking Sands, Cut the Rope i s druhým dílem Exp., Doodle God, Earthworm Jim, Extraction, Feed Me Oil, Fifa 13, Flight Control, Flowers, Fragger, Fruit Ninja, Galactic Reign, Ice Age Village, ilomilo, Implode!, iStunt 2, Let´s Golf 2, Max and Magic Marker, Minesweeper, Monster Island, NFS: Hot Pursuit, PES 2012, Shuffle Party, Sid Meier´s Pirates, Tentacles, Tiki Towers, Zuma´s Revenge. Dohrát mi zbývají další díly Angry Birds, Gravity Guy, Wordament a Sudoku.

   

Na svou šanci čekají zakoupené a zatím nehrané FC Rocket, Jetpack Joyride, Kingdoms and Lords, Mirror´s Edge, Parking Mania, Rayman Jungle Run, Six-Guns, Temple Run 2 a Tetris Blitz. Kromě toho vlastním i řadu neXbox titulů, aktuálně mě velmi baví Asphalt 8 a Strata. Zkrátka mobilní telefon pro mě není jen zařízením na vyřizování komunikace, ale i kapesním gameboyem, který je využíván nejvíce při dlouhých služebních cestách vlakem.  

Počítače

Středobodem mého vesmíru, na němž vzniká většina mnou psaných článků a bleskovek, je stolní PC se čtyřjádrovým procesorem AMD, SSD diskem Intel a 27“ monitorem od LG. Pod touto zobrazovací plochou stojí dva disky Western Digital My Book se souhrnnou kapacitou 5 TB. Jelikož nejsem vlastníkem TV (a to zcela záměrně), sleduji skrze PC pouze online streamy sportovních přenosů, jinak vybírám z vlastní široké sbírky filmů a seriálů. Zvuk mi dopřává pětice reproduktorů sestavy Genius Home Theater, která mě obklopuje.

 

Stolní PC si odjakživa skládám a upgraduji sám, nikdy jsem nebyl příznivec hotových řešení a stejně tak jsem nikdy nedával přednost notebooku, který jsem používal víceméně jen ve škole. Byl to Asus K50AB, opustil mě po pěti letech služby den před loňskými Vánoci a jeho nástupce je zatím ve výběrovém řízení. Vzhledem k tomu, že 95 % mého psaní obstarává stolní PC, přikláním se k lehkému, přenosnému, hybridnímu zařízení s Windows 8.1. Prozatím vyhrává ASUS Transformer t100ta, bohužel mnou vybraná 64GB verze s 500 GB diskem v klávesnici se u nás neprodává a možná vůbec nebude. Počkám, co bude představeno na MWC a poté provedu finální rozhodnutí.

 

Aplikace pro PC

Co se počítačových aplikací týče, většinu času trávím v internetovém prohlížeči. Ačkoliv jsem nikdy neměl stroj s jablkem na těle, před cca osmi lety jsem byl Applem poměrně posedlý a jako člen fóra aqua-soft jsem přeskinovával Windows XP k poměrně dokonalému vzhledu MAC OS X.

Z této doby mi ale zůstal pouze přehrávač hudby iTunes, který používám dodnes a považuji jej za nejdokonalejší přehrávač mé pečlivě otagované hudební sbírky. Dříve jsem také stavěl vlastní buildy chatovacího programu Miranda IM, v němž jsem souhrnně provozoval ICQ, Facebook chat, Skype a Windows Live Messenger. Zhruba před rokem jsem ale ICQ nechal ležet ladem, stejně tak i projekt Miranda a dnes používám pouze Skype. Mailovou korespondenci vyřizuji prostřednictvím programu Windows Live Mail. V práci se neobejdu bez kancelářského balíku Office a rýsovacího programu AutoCAD. Na správu fotografií mi postačuje Windows fotogalerie, na správu elektronických knih program Calibre. Modern UI prostředí na desktopu nevyužívám, ale těším se až si jej řádně omatlám na budoucím hybridním zařízení.

 

Další elektronika

Jak jsem již zmínil, používám aplikaci pro správu sbírky elektronických knih, jelikož máme v domácnosti čtečku Amazon Kindle Paperwhite. Na čtení knih si nedokážu představit nic lepšího, i když uživatelské prostředí této čtečky by mohlo být intuitivnější. Jelikož jsem stále někde na cestách, neobejdu se bez dvou plně nabitých válečků Nokia DC-16 a sluchátek Creative EP-630 pro poslech hudby.

 

Řekl bych, že podrobnější jsem být už více nemohl, snad vás čtení tohoto článku příliš nenudilo. Máte-li jakékoliv dotazy k mojí osobě nebo k zařízení, která aktuálně používám, pokusím se je zodpovědět v diskuzi.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

34 komentářů

 1. Hezký..

  doporučím zkusit namísto iTunes skvělý desktopový mediamonkey (existuje i metro, ale ta zatím zamnoho nestojí).

  Umí toho víc, je MNOHEM rychlejší a přizpůsobitelnější než iTunes..

  Jinak máme dost podobný osud.. S tím rozdílem, že jsem nejel na siemensech, ale nokiích a jablečný počítač jsem vlastnil (do příchodu Windows 7 na trh).

  A gratuluji k potomstvu, taky jsem čerstvý otec.

  • Jakub Karásek

   Díky za tip, vyzkouším, ale moc šancí tomu nedávám :)) MNOHEM rychlejší přehrávač nepotřebuji, jelikož mi iTunes přijde i s mojí 80 GB hudební sbírkou dosti svižné. Nevím, kde se vzal blud, že iTunes je na Windows pomalý, já s ním měl problém naposledy na 1,7 GHz Celeronu :)

  • Já tedy úplně nevím, jak oceňovat rychlost a také bych mě neustále zaráží ten světonázor o tom, jak je iTunes app nějaký lenoch. Provozoval jsem ji na serveru s Atom CPU (s tím, co byl opravdu na ho…) a nebyla to o nic pomalejší aplikace než cokoli jiného.

  • Jakub Karásek: pravá kouzla MediaMonkey se skrývají pod pravým tlačítkem myši a v nastavení.

   UNI: mám hudební sbírku cca 100GB a ten rozdíl mezi iT a MM je patrný na první pohled (a vlastně už při spouštění aplikace). Vyhledávání, filtrování atd. je v MM okamžité, v iT se prostě čeká. Vím o čem mluvím, iTunes jsem opustil po dlouhých letech používání loni, když jsem objevil MediaMonkey. Prakticky neexistuje nic, v čem by MM nebyl lepší. Nicméně to neznamená, že povazuji iTunes za špatný software.

  • Jarda (neregistrovaný)

   Souhlas, MM je dal v kazdem ohledu, i kdyz na me 500 GB sbirce se trochu zadychava ;-) Treba nahravani do WP mobilu je daleko jednodussi, dokaze i automaticky vyrobit playlisty a nahravat podle ruznych podminek (precijenom porad jeste nejsou karty dost velke ;-) iTunes ma zase jedinecneho Genia – u MM se musi resit skriptem…

  • Velikost nám tak nějak nic moc neřekne, když nevíme, o jakém počtu souborů se bavíme, zjednodušeně komprimované vs. nekomprimované:-)

   U mé 40GB databáze (zas tolik hudby lokálně nepotřebuji) jsem skutečně u iTunes i přes 10-15GB dalších dat z iPadu žádných výrazných prodlevy (které by nebyly na straně Atomu a vzdálené plochy) nepozoroval.

   Ale je možné, že je nějaký „trashold“, který iTunes pošle do kolen dříve než MediaMonkey, který ale zdaleka nedosahuje funkcionality iTunes, btw. iTunes přeci jen slouží ke komplexní správě iVěcí, než „jen“ média centrum.

   Jinými slovy, MM pomocí iTunes nahradím, opačně ne…

 2. Tyler (neregistrovaný)

  Zajímavé.. Nicméně jsem se dočetl, že jsi hrál na WP Sid Meiers Pirates! což je jedna z mých neojoblíbenějších her a ve Store je mi řečeno že hra není kompatiblní. Mám Lumii 820.. Nějaké rady jak hru do mobilu dostat? Dočetl jsem se, že nějaké hry co byly na WP7 prostě na WP8 chybí.. Dáse to nějak obejít?

  • bohužel nedá. Taky jsem pár her „oplakal“ – zrovna to jedno procento těch nekompatibilních se trefilo i do mých třech oblíbených (minisquadron, orbital a dodonpachi, které není kompatibilní s HD displejem)

  • Tyler (neregistrovaný)

   Aha, ale 820tka nemá HD.. No nic nikde ani na WPCentral jsem se ničeho nedočetl.. Aspoň, že GTA:SA vyšlo.

  • To se týkalo pouze dodonopachi :-) minisquadron a orbital byly pouze pro WP7, stejně jako pirates

  • Jakub Karásek

   Jak píše Mimonaut, Pirates! jsem hrál ještě na Titanovi a nyní už to zkrátka nejde

  • Pokial to važne chcete, tak si stiahnite XAP z tejto stranky a ak mate developer učet tak si ho bezproblemov môžeťe nainštalovať cez PC na telefon

   (odkaz byl odstraněn moderátorem diskuze)

 3. Jur0 (neregistrovaný)

  Ahoj, mám jednu otázku. Mám tiež lumiu 920 a som veľmi spokojný, ale na jednu vec neviem prísť. Pri počúvaní hudby som si dal v nastaveniach možnosť, aby sa mi zobrazil album cover interpreta a namiesto toho tam mám pri počúvaní hudby len šedé pozadie. Neviete čo s tým?

  • odporúčam stiahnuť app MPAtool, a dať automaticky stiahnuť všetky obrázky..mne to funguje a na pozadí mám obrázky..je to super app.

  • Od těchto otázek je tu diskusní fórum, zkus se zeptat tam. Nicméně pokud ti jde o lockscreen nebo dlaždici, prozradím ti, že album art v českém regionu se na těchto dvou místech bohužel nezobrazuje.

  • JurO (neregistrovaný)

   MPAtool mám, to je veľmi dobrá appka…. no išlo mi o ten lockscreen :)

 4. JurO (neregistrovaný)

  MATO289

  ako to funguje s tou appkou prosím ťa?

  • app si jednoducho stiahneš zo store (po nainštalovaní ťa prevedie sprievodca)a následne si vyberieš obrázok umelca alebo obrázok albumu..potom tam sú tlačítka ktorými to dáš stiahnuť + pripojiť a je to..

  • JurO (neregistrovaný)

   no to všetko viem a mám to, ale pochopil som podľa tvojo komentu predtým že ti to ide s tou app na lockscreene… ako vidím, asi to teda nepôjde. Aj tak ďakujem za odpovede :)

 5. keď mám zapnuté :Zobrazovanie interpreta pri prehrávaní hudby, tak sa mi obrázok zobrazuje aj na lockscreene

 6. Alejandro.Marquéz (neregistrovaný)

  Fanynky musím zklamat…

  :-D Tady si někdo opravdu hodně věří. Fanynky prý. :-D :-D

  • Martin (neregistrovaný)

   Tady spíš někdo nechápe inteligentní humor, víš človíčku.

  • Alejandro.Marquéz (neregistrovaný)

   Co je na tomto humoru inteligentního? Myslím, že tento typ humoru se ani na zpravodajský portál ani nehodí.

 7. Lukáš (neregistrovaný)

  Dobrý večer, velmi povedené představení, snad nejlepší ze všech redaktorů :) Moc cením, že aspoň někdo tady chápe důvody toho, proč je zkrátka Windows Phone pro někoho(!) nejlepší a nepřekonatelný a že ne každému musí Droid či jabko vyhovovat. A subjektivně je Windows taky zdaleka graficky nejhezčí a všechno si drží svůj styl, jak apps, tak systém, přesně jak jste napsal :)

  Ještě bych rád dodal, že jezdím často na kole a testoval jsem Endomondo, ale ze všech aplikací mi vše nejlépe, nejpřehledněji a nejvíce informací poskytuje aplikace CycloMeter, navíc dostává téměř pořád updaty, které ji činí ještě lepší, takže určitě doporučuji :)

  S pozdravem Lukáš

 8. xxx (neregistrovaný)

  Zdravím dalšího majitele EP-630, u kterých se mi podařil ztratit jeden silikon (ten největší). Nevíte někdo, kde se dají sehnat náhradní (popř. jestli autor nemá plonkovní)? Dostaly se ke mně nějaké nástavce od Sony, ale ty mají moc úzké krčky…

  • Jakub Karásek

   Hej hola, EP-630 mám doma za posledních cca šest let třikrát a tudíž i nepoužité největší náušníky. Napište mi do soukromé zprávy ve fóru a můžeme se domluvit

 9. Zajímavé představení. Cesta k Windows Phone byla u mě velmi podobná od patchování Siemensů a grafických úprav, přes Windows Mobile a následná averze k úpravám až k Lumii 800 (díky tomu skoku z WM tento telefon také považuji za to nejlepší co jsem měl) Teď mám Lumii 925 a spokojenost u mě stále přetrvává. :)

 10. Koukam že máš skoro stejnej vývoj jako já :) Taky sem byl hodně na siemesmanii, jeden čas i jako mod, takže asi tak 5 – 6 kousků Siemensů pak jsem přešel k HTC Blackstone a pak k Nokii Lumii :)

  • Jakub Karásek

   Jestli my těm platformám nenosíme smůlu :D Siemens… dead, Windows Mobile… dead, Windows Phone… ??? :)

  • Tak já se tedy taky jako současný uživatel WP přidávám k historickým „smůlonosičům“: Psion, PDA Siemens, PDA HP… ale nic netrvá věčně :-)

  • mě ještě došlo, že krom Siemensu, WM a WP7 jsem přinesl smůlu ještě UIQ3 s P1 :D … je to fakt kam vlezu tam platforma skončí :))))

  • Sakra tak rychle si musíme koupit něco jinýho :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).