Domů » Bleskovky » Jako Essential? Galaxy S9 může překvapit „vykousnutým“ displejem

Jako Essential? Galaxy S9 může překvapit „vykousnutým“ displejem

Letošní vlajkové smartphony od Samsungu mají shodný designový prvek – velmi tenké rámečky, který dává vyniknout rozměrnému displeji, aniž by muselo docházet ke kompromisům při rozmisťování tradičních prvků (tedy kromě čtečky otisků prstů).

Jak udělat horní rámeček ještě tenčím, aby se do něj vešla přední kamera a nezbytné senzory jako první ukázal Essential Phone a přijde s ním i chystaný výroční iPhone – displej sahá takřka až k hornímu okraji, uprostřed je ale narušen právě zmíněnými prvky. K podobnému řešení by mohl u budoucích telefonů sáhnout Samsung, který si toto řešení nechal v roce 2016 v Jižní Koreji patentovat, zatím je však nepoužil. Jsme zvědaví, zda tak učiní již příští rok u modelů Galaxy S9 či Note9.

Essential Phone má v horní části mírně „vykousnutý“ displej

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Čo im šibe? Nie je lepšie a krajšie nechať tam minimálny okraj trebárs 3-5mm? Jednak by to vypadalo lepšie a efektívnejšie displeju by to nijak zásadne neovplyvnilo. Som veľmi zvedavý ako to bude ale to čo predviedol ten Essential phone tak to vypadá neskutočne zle. Absolútne to kazí dojem s prednej strany navyše využitie v mobile to má také že v niektorých app vám ten displej aj tak oreze čierna plocha a teda ako keby tam displej ani nebol… Nechápem logike tohto celého ale ako som písal 3-5mm okraj hore by bol oveľa lepšia voľba

    • Jedine žeby v tom vyreze bol pornamentne datum cas a iné info co tam zvikne byt aj pocas zapnutej app, s tým že by ta plocha nebola dotikova

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).