Jako by koronavirus ani nebyl. Microsoft hlásí vysoké tržby i zisk

Ohromné množství firem po celém světě drtí pandemie COVID-19, avšak pokud je váš byznys z velké části postaven na cloudu a online službách, můžete z toho profitovat. To je případ i Microsoftu, který zveřejnil výsledky svého hospodaření za první kvartál letošního roku a vykázal působivá čísla:

  • Tržby meziročně narostly o 15 procent na 35 miliard dolarů (873 miliard korun)
  • Provozní zisk meziročně narostl o 25 procent na 13 miliard dolarů (324 miliard korun)
  • Čistý zisk meziročně narostl o 22 procent na 10,8 miliard dolarů (269 miliard korun)

Ředitel Microsoftu Satya Nadella v tiskové zprávě pochválil své zaměstnance, že dokázali dvouletou digitální transformaci provést za pouhé dva měsíce, a to od vzdálené týmové práce a učení, přes prodeje a zákaznický servis, až po údržbu kritické infrastruktury a její bezpečnosti. Díky tomu se Microsoft rychle adaptoval, a díky němu i spousta jeho zákazníků.

Cloud rostl nejrychleji

Co se týče příjmů z jednotlivých divizí, opět se Microsoftu podařilo získat vyrovnané tržby ze všech tří hlavních divizí:

  • Divize Productivity and Business Processes posílila o 15 %
  • Divize Inteligent Cloud meziročně utržila více o 27 %
  • Divize More Personal Computing posílila meziročně o 3 %

Prodeje licencí Windows zůstaly prakticky nezměněné, stejně tak i prodeje konzolí Xbox a počítačů Surface – jejich prodejem Microsoft utržil 1,3 miliardy dolarů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku