Domů » Bleskovky » Jako agent 007? Sluchátka AirPod jde zneužít pro odposlouchávaní

Jako agent 007? Sluchátka AirPod jde zneužít pro odposlouchávaní

Cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly. Takové měl bezesporu i Apple, když představil funkci Živé naslouchání. Tato funkce měla sloužit především lidem s vadami sluchu, což vhodně doplňuje strategii Applu v uvádění zjednodušujících vylepšení pro svá zařízení, která se zaměřují na lidi se zdravotními omezeními. Někteří uživatelé na Redditu a Tiwtteru nicméně upozornili na možnost, kdy by Živé naslouchání mohlo být zneužito.

Živé naslouchání můžete zneužít pro odposlouchávání

Živé naslouchání je funkce, která přibyla v rámci nové verze systému iOS 12 pro iPhony, iPhony Touch a iPady. Ta umožňuje využít zařízení od Applu jakožto mikrofon, který po dotyku přenese veškerou konverzaci rovnou do sluchátek AirPods. Podle stránek Applu lze tuto vychytávku využít pro poslech konverzace na rušných místech, nebo dokonce přes celou místnost. Podle zpráv uživatelů to funguje na vzdálenost až 15 metrů, dokonce i přes zeď.

Uživatelé zmiňují, že například iPhone můžete nechat v místnosti se zapnutou funkcí Živého naslouchání a přitom může majitel s pomocí svých AirPodů poslouchat vše, co se děje v místnosti do doby, než někdo tuto funkci ukončí, nebo dokud si „špión“ nesundá AirPody. Před uvedením sluchátek od Applu na trh tato vychytávka fungovala pouze s certifikovanými naslouchátky, nebyly tedy důvody k obavám. Ačkoli je nepravděpodobné, že by tato funkce byla zneužita, určitě neuškodí, budete-li se mít na pozoru.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Pozor, jakýkoliv telefon s androidem lze zneužít k odposlouchávání. Stačí si zavolat na jiné číslo a nechat jej zapnutý někde ležet…

  2. Bože , to je vůl. Prý jakýkoliv telefon s androidem :-) A jiný volat asi neumí, ne ???

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).