Jak zvýšit přesnost čtečky otisků prstů na telefonu? Pomůže jednoduchý fígl

black smartphone

Nezáleží na tom, jestli používáte telefon se čtečkou v displeji, na boku nebo na zádech. Biometrie prostě občas může pozlobit, třeba i u toho nejdražšího modelu. Poradíme vám, jak vyřešit případné potíže při používání této bezpečnostní funkce, a to takřka lusknutím prstu.

Jak zlepšit čtečku otisků? Načtěte prst znovu

Náš tip není nijak sofistikovaný, ale někoho nemusí napadnout sáhnout po něčem tak prostém – kolikrát stačí ke zlepšení fungování čtečky otisků prstů pouze zopakovat proces registrace otisku.

V nastavení operačního systému vyberte možnost Zabezpečení nebo Biometrika. Nejdříve si určete si prst, který chcete pro odemykání používat primárně. V případě čtečky na zádech jde většinou o ukazováček, u senzorů na boku nebo v displeji potom palec. Prst následně načtěte a hned poté akci zopakujte, a to tak, že vyberete možnost Přidat otisk prstu.

Pakliže vám při skenování vyskočí, že otisk již znovu zaevidovat nelze, je to pro vás znamení, že sken by měl fungovat nejlépe, jak zařízení dokáže.

Pro perfektní fungování biometrického senzoru je vždy třeba dbát na to, aby byla skenovací plocha čistá. Pro bříško vašeho prstu platí totéž, a to zejména při jeho registraci. U senzorů přímo v zobrazovači je stejně důležité vyvarovat se neoriginálním fóliím či ochranným sklům, které mohou fungování negativně ovlivnit.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku