Domů » Články » Jak vypadá Motorola MPx200 zevnitř ?

Jak vypadá Motorola MPx200 zevnitř ?

Přinášíme vám exkluzivní fotografie a postup od našeho čtenáře mireczka, který se rozhodl prozkoumat svou Motorolu MPx200, a vše také pečlivě nafotil, pojďme se tedy společně podívat, jak na to. Upozorňujeme, že nejsme zodpovědní za žádné škody, které si způsobíte na svém telefonu, pokud se pustíte do jeho rozebírání. V odborných servisech je samozřejmě postup k rozebrání zcela odlišný, nezapomeňte také na to, že neopatrnou manipulací či špatným dotekem můžete telefon poškodit díky statické elektřině. Ani v tomto případě neplatí pravidlo “Co nejde silou, půjde ještě větší silou“. Tento text je pouze informativní, k rozebrání byl použit telefon s prasklým displejem a nefunkční elektronickou částí.

K rozebrání telefonu byl použit šroubovák Torx ,,hvězdička,, o velikosti 5 a dva obyčejné šroubováky velikosti 1,2 a 1,8.

sroubovaky

Postup rozebrání:
Nejprve sundáme zadní krytku nad baterií, poté vyjmeme baterii a sim kartu a nezapomeneme ani na paměťovou kartu. Dále uvolníme krytky na paměťovou kartu a na sluchátka (otevřeme je). a šroubovákem Torx pak uvolníme první čtyři šroubky.

 

 

Nyní budeme trochu více opatrní, protože je potřeba odklopit dva jazýčky (na obrázku ve směru šipek). Jazýčky nám drží kryt telefonu pohromadě. Jejich odklopení docílíme buď lehkým páčením směrem nahoru (můžeme zkusit zapáčit i nehtem). Pozor je potřeba dát na to, aby nedošlo k ulomení jazýčků, jsou totiž z plastu a tak jejich pevnost není zrovna nejlepší. Současně je třeba ještě vložit do rýhy mezi horní a dolní polovinou krytu další šroubováček (nebo můžeme opět zkusit nehtem) a budeme jemně tlačit, dokud nám kryt nevyskočí. Stejný postup budeme aplikovat i na druhý jazýček.

 

Po povolení jazýčků opatrně odpáčíme horní kryt, nezapomeňte mít odklopené krytky od sluchátek a pam.karty, jinak je totiž můžete ulomit.

Oddělený kryt

 

Nyní je potřeba odpojit plochý kabel, který vede k displeji. Po jeho odpojení můžete celkem snadno vyndat klávesnici a základní desku MPxky (elektroniku).

Teď budeme pokračovat v rozebírání části s displejem. Vyloupneme čtyři gumové krytky na vnitřní časti krytu, pod kterými se ukrývají šroubky.

 

Opět vložíme šroubovák nebo nehet do vnější rýhy a lehce zapáčíme postupně z obou stran. Kryt se pak lehce oddělí a my můžeme vidět vnější displej.

Všechny fotky rozebrané Motoroly MPx200 naleznete v naší Galerii.

Redakce

Redakční profil SMARTmania.cz. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se nám na e-mail redakce@smartmania.cz.

3 komentářů

  1. Já jsem místo šroubováku torx použil klasické manikůrové nůžky a na „rozloupnutí“ krytů příborový nůž. Docela hardcore, ale vyšlo to a display už konečně není zaprášený.. Jinak doporučuji- ten stříbrný lem z vnější strany má na vnitřní straně dvě, asi cca 1-2 cm dlouhé díry, kterými padá pod display prach. Nalepil jsem tam dva kousky izolepy (zespodu) a mám po problému- jak jednoduché

  2. sice debilni připomínka, ale vždy je to jen otazka času, než si troufnete svuj telefon rozdělat. Stejne, jak se k němu postupně huře a hůře chováte..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).