Domů » Bleskovky » Jak v Safari na iPhone vrátit adresní řádek zpět nahoru?

Jak v Safari na iPhone vrátit adresní řádek zpět nahoru?

V pondělí Apple vydal finální verzi operačního systému iOS 15, kterou si mohou nainstalovat všichni uživatelé iPhonu 6s a novějšího. Velkou změnou prošel také prohlížeč Safari, který své uživatele překvapil jednou nečekanou novinkou.

Tou je přemístění adresního řádku z horního okraje k tomu spodnímu, což by uživatelům mělo nabídnout pohodlnější ovládání nejen při ovládání jednou rukou. Naštěstí se nejedná o permanentní změnu, neboť záleží pouze na uživateli, zda si nechá adresní řádek u spodní hrany, či vsadí na konzervativní umístění při té horní.

Jak vrátit adresní řádek na původní místo?

 1. Nejprve otevřete aplikaci Nastavení
 2. Následně otevřete záložku Safari ve spodní části nabídky
 3. V ní se nachází kategorie s názvem Panely
 4. Nabídka Panely ukrývá možnost změnit si rozložení dle vašich preferencí

Umístění adresního řádku je trochu krkolomně pojmenováno jako řádek panelů (nové rozložení) a jeden panel (původní umístění). Preferujete adresní řádek při spodním, nebo horním okraji obrazovky? Dejte nám vědět do komentářů.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

15 komentářů

 1. Ze zacatku par hodin nezvyk, ale pak clovek pozna, ze to je vlastne super a neni duvod vracet zpet nahoru.

 2. Léta jsem volal po přemístění důležitých ovládacích prvků dolů. Tohle je první dobrý krok.
  Ale je toho dost, co je v iOS zbytečně pořád nahoře.

 3. Presne tak. Ja nechapem preco to Edge na W10M malo dole, ale na Androide je hore. Toto ma Safari teraz vyborne 👌

 4. Konecne si pripadam jak na Windows Phone 7, tam Microsoft poprvy prisel s adresnim radkem dole. Takze Applu za tohle davam palec nahoru!

 5. Z iOS se pomalu stává Windows Phone.. MS zkrátka předběhl dobu, nicméně ve vedení seděli kratkozrací lidé, kteří nebyli schopni pochopit potenciál toho, co vlastně měli v rukách.

  • Kdyby se z iOS stával windows, brzy mu bude zvonit umíráček. To opravdu neni o umístění jednoho prvku, těch důvodů, proč je iOS nejlepší mobilní operační systém, jsou stovky.

  • Zaujimave tvrdenie vzhladom k tomu, ze prave WP vznikol podla vzoru iOS :)

  • „iOS nejlepší mobilní operační systém“

   😂😂😂

  • Sice vznikl pomalu 1:1 od iOS, ale i tak přinesl spoustu inovativních prvků. Spoustu z nich teď adaptuje ios..

  • Dobre, s tym uz by som asi suhlasil :)

 6. Nejsem proti umístění dolů, ale na iPhonech s notchem to graficky vypadá naprosto příšerně. Radši si budu každý den vytahovat prsty nahoru, než se dívat na ten grafický odpad, co Apple u Safari předvedl. WP to aspoň mělo stylové, nebylo to přes půl obrazovky a ničemu to neprěkáželo, což se o jabku říct nedá

 7. Ta nevkusná zbytečná čárka v dolní části fakt nejde vypnout? Věřím tomu, že ani uživatel Applu není na tom tak špatně, že by zapomněl na to, že má svůj smartphone ovládat gesty 🤔

 8. Jak kdy. Na iPhone mini nebo SE je to lepší nahoře, u větších dole.

 9. Tohle snad nikdo nahoru vrace nechce. Nejen kvůli pohodlnosti/dostupnosti, ale i kvůli swipování doleva/doprava na adresním řádku pro přepínáním mezi otevřenýma stránkama.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).