Jak snadno vypnout otravné notifikace u Android aplikací? (návod)

Spousta aplikací či her na Androidu má tendence neustále upozorňovat na zcela zbytečné věci či dokonce prostřednictvím notifikací zobrazovat reklamy. Již delší dobu je ovšem k dispozici i jiné řešení, než odinstalace celého programu. Postup je vskutku jednoduchý – stačí otevřít nabídku Nastavení, zde vybrat položku Aplikace a následně si v seznamu vybrat tu, jež vás obtěžuje upozorněními.

     

Na obrazovce se objeví podrobnosti o daném programu a nalevo, pod tlačítkem Vynutit ukončení, se nachází zaškrtávací políčko Zobrazit upozornění. Po kliknutí na něj se objeví hláška o tom, že můžete prošvihnout důležitá upozornění. Stiskněte OK a od této chvíle vás daná aplikace již nebude obtěžovat žádnými notifikacemi. Hodit se to může například u různých her, namátkou Asphalt 8 či Despicable Me, případů je ale samozřejmě mnohem více.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku