Jak sledovat olympiádu na chytrých telefonech a tabletech?

Už zítra v Londýně začíná největší sportovní událost letošního roku, XXX. Letní olympijské hry. V našem článku vám dáme tipy na aplikace, skrze které tuto sportovní událost můžete sledovat.

Česká televize pro tuto příležitost spustila na webu loh.cz speciální olympijské centrum, na kterém je možné sledovat program, výsledky i přenosy jednotlivých sportovních disciplín. Spoustu informací je možné nalézt samozřejmě také na oficiálních stránkách her london2012.com. Kam se ale obrátit na cestách, když máme po ruce jen chytrý telefon nebo tablet s omezeným datovým tarifem? Napoví tento článek.

Olympijský výbor vydal pro tuto událost dvě oficiální aplikace. První z nich, London 2012 Join In App, má sloužit sportovním příznivcům, kteří se rozhodnou navštívit přímo dění Her. Naleznou v ní mapy, rozvrhy, vyhledávání a další funkce, které jim mohou pomoci k co možná nejlepšímu zážitku z této nevšední události. Aplikace je dostupná pro platformy iOS, Android a BlackBerry a můžete si ji stáhnout zcela zdarma.

Druhým oficiálním počinem je London 2012 Results app, která kromě výsledkového servisu nabídne program olympiády, tabulky, profily sportovců a další užitečné informace. Dostupná je opět pro iOS, Android a BlackBerry, tentokrát ale přibyla i verze pro Windows Phone, která je stejně jako ostatní také zcela zdarma.

Olympijským hrám se věnují také mobilní výtvory z dílny České televize. Aplikace ČT4 obsahuje speciální rubriku OH 2012, navíc je dostupné i vysílání stejnojmenného programu, který bude po dobu jejich trvání zasvěcen právě Olympijským hrám. iVysílání už teď nabízí záznamy fotbalových utkání, která se uskutečnila ještě před oficiálním zahájením Olympiády, a v jejím průběhu přibydou i další disciplíny. Obě aplikace jsou dostupné pro iOS (různé verze pro iPhone i iPad), Android, Windows Phone a Symbian. Uživatelé systému Bada si musí bohužel vystačit pouze s první jmenovanou.

Za zmínku stojí také aplikace zahraničních sportovních stanic. ESPN ScoreCenter, zdarma dostupná pro iPhone, iPad, Android i Windows Phone, podobně jako ČT4 nabídne speciální rubriku „2012 Summer Olympics“ obsahující výsledky a zprávy z Her. Pokud náhodou na svých cestách narazíte na dostatečně rychlou Wi-Fi, můžete vyzkoušet Eurosport Player pro iPhone, iPad a Android, který nabídne celou řádku sportovních videopřenosů, včetně právě těch olympijských. Ty ale na rozdíl od ČT4 nejsou dostupné zdarma. Pro jejich prohlížení je nutné objednat předplatné za 4,90 EUR měsíčně (2,90 EUR měsíčně při objednání na celý rok), služba je poté dostupná i na webu. Výhodou je možnost prohlížet videopřenosy na území celé Evropy. 

Nelze samozřejmě zapomínat ani na mobilní weby. Olympiáda je veledůležitou událostí, kterou žije celý svět. Je tedy jisté, že se ji bude věnovat i váš oblíbený zpravodajský server, ať už je to kterýkoliv.

Máte i vy nějaký oblíbený informační kanál, prostřednictvím kterého budete letošní Letní olympijské hry v Londýně sledovat? Pokud znáte nějakou zajímavou aplikaci, kterou jsme nezmínili, nebo neobvyklý mobilní web, dejte nám určitě do diskuze vědět.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku