Domů » Bleskovky » Jak používat cloudovou schránku ve Windows 10? (návod)

Jak používat cloudovou schránku ve Windows 10? (návod)

Pokud často pracujete s textem, možná jste se někdy dostali do situace, kdy jste si přáli, aby existovala nějaká historie schránky, kam ukládat text. Windows 10 nyní takovou funkci nabízí, a dokonce je synchronizována napříč zařízeními se stejným účtem Microsoft. Je tedy možné zkopírovat text na jednom počítači a vložit jej na jiném. Schránka ukládá do historie také zkopírované obrázky či screenshoty obrazovky.

Funkci jistě také ocení uživatelé při kopírování řádků kódu či psaní složitějších textů.

Použití historie schránky

Funkci spustíte velmi jednoduše. Text nebo obrázky zkopírujete běžnou klávesovou zkratkou ctrl+c. Pro vyvolání historie kopírování použijte namísto ctrl+v zkratku Win+v. Ta otevře přehled naposledy kopírovaného obsahu a možnost jej vložit, připnout či vymazat z historie.


Cloudová schránka
Cloudová schránka

Jak nastavit synchronizaci napříč zařízeními

Pro zapnutí synchronizace otevřete Nastavení > Systém > Schránka. Níže pak zapněte ,,Synchronizovat napříč zařízeními“. Vybrat si také lze, zda se obsah bude synchronizovat automaticky či ručně. Po aktivaci se v nabídce Win+v začne zobrazovat také obsah zkopírovaný z jiných vašich zařízení.

Synchronizace cloudové schránky mezi zařízeními
Synchronizace cloudové schránky mezi zařízeními


Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Karle
Uživatel
Karle

Ne Win-C, ale Win-V, prosím. Vkládá se véčkem.

Funkce se zapíná v Nastavení – Systém – Schránka.