Domů » Bleskovky » Jak používat cloudovou schránku ve Windows 10? (návod)

Jak používat cloudovou schránku ve Windows 10? (návod)

Pokud často pracujete s textem, možná jste se někdy dostali do situace, kdy jste si přáli, aby existovala nějaká historie schránky, kam ukládat text. Windows 10 nyní takovou funkci nabízí, a dokonce je synchronizována napříč zařízeními se stejným účtem Microsoft. Je tedy možné zkopírovat text na jednom počítači a vložit jej na jiném. Schránka ukládá do historie také zkopírované obrázky či screenshoty obrazovky.

Funkci jistě také ocení uživatelé při kopírování řádků kódu či psaní složitějších textů.


Použití historie schránky

Funkci spustíte velmi jednoduše. Text nebo obrázky zkopírujete běžnou klávesovou zkratkou ctrl+c. Pro vyvolání historie kopírování použijte namísto ctrl+v zkratku Win+v. Ta otevře přehled naposledy kopírovaného obsahu a možnost jej vložit, připnout či vymazat z historie.

Cloudová schránka
Cloudová schránka

Jak nastavit synchronizaci napříč zařízeními

Pro zapnutí synchronizace otevřete Nastavení > Systém > Schránka. Níže pak zapněte ,,Synchronizovat napříč zařízeními“. Vybrat si také lze, zda se obsah bude synchronizovat automaticky či ručně. Po aktivaci se v nabídce Win+v začne zobrazovat také obsah zkopírovaný z jiných vašich zařízení.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Synchronizace cloudové schránky mezi zařízeními
Synchronizace cloudové schránky mezi zařízeními

Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.

2 komentáře

  1. Karel Endler (neregistrovaný)

    Ne Win-C, ale Win-V, prosím. Vkládá se véčkem.

    Funkce se zapíná v Nastavení – Systém – Schránka.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *