Domů » Články » Jak poslouchat hudbu z YouTube s vypnutým displejem? Návod pro Android a iOS

Jak poslouchat hudbu z YouTube s vypnutým displejem? Návod pro Android a iOS

Mnoho z nás si navyklo poslouchat při práci na počítači hudbu z YouTube, nebo si třeba ze stejného serveru pustit na pozadí rozhovor při hraní. Zatímco na počítači jednoduše minimalizujete prohlížeč, dosáhnout stejného efektu na mobilních přístrojích není tak jednoduché.

Máme však dobrou zprávu: při poslechu hudby z YouTube rozsvícenou obrazovku telefonu mít nemusíte. Docílit přehrávání hudby z YouTube na pozadí je možné na iOS i Androidu, přičemž v obou případech si vystačíte jen s výchozím webovým prohlížečem. Jak na to se dozvíte v našem návodu.

youtube

Android a YouTube s vypnutým displejem

1) Na Androidu je postup jednoduchý. Otevřete prohlížeč a přejděte na web YouTube.com.

2) Zde najděte video, které chcete na pozadí přehrávat. Podotýkáme, že vhodné je opravdu postupovat takto, pokud zkusíte konkrétní video najít rovnou pomocí Googlu, pravděpodobně se vám poté odkaz otevře v YouTube aplikaci. Pro správnou funkčnost je tedy nejlepší hledat až přímo na stránce YouTube.

youtube na pozadi background android 01

3) Nyní kliknutím na tři tečky vedle adresního řádku otevřete nástroje. Zde je třeba zaškrtnout volbu „Stránky pro počítač“. Webová stránka s videem by se nyní měla znovu načíst v desktopové variantě.

4) A to je vše. Po spuštění videa můžete prohlížeč minimalizovat a používat jiné aplikace, nebo vypnout displej. Ovládání je zajišťováno widgetem z notifikační lišty nebo uzamčené obrazovky. Pokud posloucháte z playlistu, po skončení prvního videa bude následovat další v pořadí. Jinak vám zřejmě YouTube pustí nějaké doporučené.

Nenechte se zmást tím, že ovládací widget vyskočí i v mobilní verzi webu. Ten je totiž funkční pouze v případě, že necháte stránku otevřenou, při minimalizaci zmizí. Je tak bezpodmínečně nutné použít počítačovou verzi YouTube.

Postup byl testován s prohlížečem Google Chrome běžícím na Androidu 9 Pie a Androidu 10. V jiné kombinaci může být postup mírně odlišný.

iOS a YouTube na pozadí

1) Majitelé iPhonů mají celý postup nepatrně těžší. Přehrávání videa na pozadí z YouTube totiž na iOS vyžaduje, abyste nejprve zcela odinstalovali aplikaci YouTube. Systém totiž jinak všechna videa automaticky otevírá právě v oficiální aplikaci, což znemožňuje použití tohoto postupu.

2) Po odinstalování YouTube aplikace je však už další postup přímočarý. Nejprve otevřete prohlížeč a zamiřte na web YouTube.com. Následně vyhledejte požadované video a otevřete jej.

3) Na stránce s videem potom v prohlížeči klikněte na ikonku pro sdílení a vyberte možnost „Vyžádat verzi pro počítač“. Stránka by se měla znovu načíst v desktopové variantě.

4) Na počítačové verzi YouTube nyní spusťte přehrávání zvoleného videa. Prohlížeč přejde do celoobrazovkového režimu, což vám znemožňuje další ovládání. Proto video opět pozastavte a prohlížeč minimalizujte.

5) V Ovládacím centru nyní můžete spatřit widget s fragmentem URL adresy, a hlavně ovládacími prvky. Zde tak stačí video znovu spustit a máte hotovo – audio se přehrává na pozadí. Nyní tak můžete klidně zhasnout displej.

Tip: Věděli jste, že druhou nejvýše postavenou osobou v YouTube je Čech?

Návod odpovídá iOS 13 a prohlížeči Safari. U iOS 12 a starších se video nespustí na celou obrazovku a místo pozastavení je nejprve třeba v prohlížeči otevřít další kartu. Pak je již postup stejný.

Jsme si vědomi toho, že existují i aplikace třetích stran umožňující přehrávání na pozadí. Svým fungováním však porušují podmínky Googlu, a proto je zde explicitně neuvádíme. Metoda s prohlížečem funguje spolehlivě a je zcela v souladu s pravidly.

Pozor na data

Ačkoliv se v obou případech zdánlivě přehrává jen zvuk, přenášíte pořád data k celému videu. Oproti poslechu třeba ze Spotify tak může být hudba přehrávaná tímto způsobem z YouTube vcelku nepříjemným konzumentem mobilních dat. Proto doporučujeme ještě před minimalizováním kliknout v YouTube přehrávači na ikonku ozubeného kolečka zvolit nižší kvalitu videa, což výrazně sníží datový tok (nepatrně se tím ale sníží i datový tok zvukové stopy).

Kolik MB dat přenesu za minutu poslechu?

Pokud nemáte neomezený datový tarif, pravděpodobně vás bude zajímat, kolik dat se přenese na pozadí v případě, že budete prostřednictvím YouTube na pozadí (s vypnutým displejem) poslouchat hudbu.

Kvalita videa Rozlišení Počet snímků Průměrný datový tok Přenesená data za minutu Přenesená data za hodinu
144p 256 x 144 px 30 fps 80 až 100 Kbps 0,5 až 1,5 MB 30 až 90 MB
240p 426 x 240 px 30 fps 300 až 700 Kbps 3 až 4,5 MB 180 až 250 MB
360p 640 x 360 px 30 fps 400 až 1 000 Kbps 5 až 7,5 MB 300 až 450 MB
480p 854 x 480 px 30 fps 500 až 2 000 Kbps 8 až 11 MB 480 až 660 MB
720p (HD) 1280 x 720 px 30/60 fps 1,5 až 6 Mbps 20 až 45 MB 1,2 až 2,7 GB
1080p (Full HD) 1920 x 1080 px 30/60 fps 3 až 9 Mbps 50 až 68 MB 2,5 až 4,1 GB
1440p (Quad HD) 2560 x 1440 px 30/60 fps 6 až 18 Mbps 45 až 135 MB 2,7 až 8,1 GB
2160p (4k) 3840 x 2160 px 30/60 fps 13 až 51 Mbps 95 až 385 MB 5,5 až 23 GB
4320p (8k) 7680 x 4320 px 30/60 fps 20 až 50 Mbps při 30 fps 150 až 375 MB při 30 fps 9 až 22,5 GB při 30 fps

Jak je vidět z tabulky, v případě, že nevlastníte neomezený datový tarif, nebo nejste na Wi-Fi, volí se jako nejvhodnější nastavit u YouTube videa kvalitu 480p. V případě, že jste na Wi-Fi, nebo máte neomezená data, můžete pro lepší kvalitu zvuku při poslechu na pozadí nastavit HD rozlišení (720p).

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zdeek
Uživatel
zdeek

Anebo si sežeňte k sobě 5 lidí, zaplaťte si YouTube Premium rodinný tarif za celkem 269 Kč měsíčně (45 Kč na osobu) a máte nejen Google Play Music a YouTube Music, ale i celý YouTube bez reklam, poslech v aplikaci i se zamčenou obrazovkou a bez krkolomného pouštění videí z prohlížeče :-)

zipiik
Uživatel
zipiik

Přesně.

Johny
Anonym
Johny

jo, tohle miluju… to skvěle funguje dokud první člověk nepřestane platit :D osobně už mam tolik prepayed aplikací, že platit za youtube music jde úplně mimo. Už kvůli tomu, že to nemá na PC vlastní aplikaci a není to s ničim propojený, přitom si to účtuje víc než spotify a jesťe vyděračskou metodou „nedovolíme vám poslouchat na pozadí.“ Takže n-e.

zipiik
Uživatel
zipiik

Na PC má Youtube Music webové rozhraní stejně jako ostatní služby Google.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Wow, webové rozhraní! Promiň, ale to je dost nedostatečné.

Martin
Anonym
Martin

Hlavně kvalita zvuku je hodně mizerná. Když už platit za poslech, tak radši Spotify nebo Tidal.

_qam_
Uživatel
_qam_

S tím spotify si to trefil Martine. Nejhorší a nejzahuhlanější služba. To i Apple Music hraje líp.

strejda tonda
Anonym
strejda tonda

pokud mas premium hraje to fakt dobře

_qam_
Uživatel
_qam_

Hraje to na max kvalitu hůř jak konkurenční služby

Pipa
Uživatel
Pipa

platím rodinný tarif spotify – je nás opravdu doma 5 a všichni to používají, takže nemusím nikoho shánět :d, z hlediska kvality poslechu jsem nic nezaznamenal

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

YouTube Va nced … konec návodu.
To to fakt ještě nepoužíváte?

_qam_
Uživatel
_qam_

Pro čórky a socky ideální no… teď ses odkopal.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

No sám si platím Google Music (mimo jiné), ale reklamu blokuji na všem, bez výjimky.
Je mi popravdě jedno, co si o blokování reklam myslíte a vím, že tím blokuji část příjmu webům, které navštěvuji, ale nevidět reklamy je něco co nehodlám měnit.

Ajnšt
Anonym
Ajnšt

JoeBlack: a do práce taky chodíš zadarmo, že tady razíš tuhle hloupou strategii? holt socka no.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

A to jsem si myslel, že můj předchozí příspěvek je natolik blbuvzdorný, že k němu není třeba doslova nic dodávat.
Váš boj

rzboril
Uživatel
rzboril

Zapojte se do diskuze…Nechtít vidět reklamy a rád zaplatit autorovi za doře napsanou práci je rozdíl. Takovej alzák, desetkrát denně vás pošle do blázince. A určitě ta reklama nebude hlavní příjem, takže zadarmo do práce ? Jste k smíchu.

_qam_
Uživatel
_qam_

rzboril: V dobách, kdy youtube neměl předplatné, se to dalo pochopit, i když pokud sledujete nějaké youtubery, tak část ze sledování reklam šlo jim. V dnešní době, kdy předplatné existuje, jsou to jen výmluvy a krádež, nic jiného.

rzboril
Uživatel
rzboril

Dříve dávali lidi videa aby lidem pomohli, dneska aby vidělali. Už je mi přes 40 a nechápu to.
Pokud bych chtěl hudbu prodávat tak bych šel mezi lidi přeci. A ne je nutit sledovat alzaka každých 5 minut.

uni
Uživatel
uni

Ano, dřív byl svaz dobrovolníků Svazarm, dnes máš placené asistenční služby, ošklivý moderní svět:)

uni
Uživatel
uni

To jsi dal špatným stranám špatné role:) Koukáním na reklamu nedáváš vydělat zadavateli reklamy, ale tomu, kdo ji zobrazuje a u koho využíváš jeho služeb;)

Mrkef
Anonym
Mrkef

YouTube Van ced je appka pro socky. Navíc v článku máš jasně napsané, že záměrně nejsou zmíněný appky, které obcházejí licenční stanovení Googlu a YouTube.

Martin
Anonym
Martin

Na vypnutý display to nefunguje.

Tomáš Vaněk
Anonym
Tomáš Vaněk

Kdysi jsem měl,ale na novém telefonu jde nainstalovat,ale nejde se přihlásit. Pořadíš ?

Dealler
Uživatel
Dealler

Musíš k tomu stáhnout i aplikaci MicroG, která ti to umožní.

Tomáš Vaněk
Anonym
Tomáš Vaněk

Všechno jsem stáhnul podle manuálu xda,ale nakonec se nejde přihlásit. Ale mám android 7. Nemáš jiný způsob manuálu ?

Jméno
Anonym
Jméno

Jednoduchšie je Youtube Van ced, ktorý ponúka komplet čiernu tému, je bez reklám, prehráva v okne či so zhasnutým displejom.

Johny
Anonym
Johny

Muhaha, dobrej tip 😏

Carda
Anonym
Carda

Ne děkuji radši MP3 kde data ušetřím.

xzeit
Uživatel
xzeit

A nejen data, ale taky energii.

Carda
Anonym
Carda

Přesně tak :-)

lokomot1
Uživatel
lokomot1

No pamatuji si dobu, kdy to v prohlížeči šlo normálně, pak to začal Google blokovat. A když pominu aplikace jako YouTube Van ced, nebo new pipe, tak třeba pro Firefox je addon, se kterým to taky jede jak má i v mobilní verzi.
Se mají všichni kvůli YouTube reklamám asi posr**, nechávat odemčený mobil v kapse a vybijet si baterií zbytečně svítícím displejem, nevím no….

Jirka
Anonym
Jirka

Osobně používám newpipe který jednoduše zpracuje webowé stránky do formy aplikace, má mnoho funkcí navíc a ještě je opensource.

Milda
Anonym
Milda

Stáhněte si na android YouTube 12.34 verzi .( Samozřejmě ji už nenajdete na google play ) Mám tedy 2x YouTube nový kde se přihlasím a starý kde se sice nepřihlásím k účtu ale mohu vypnout display.

Hitman
Uživatel
Hitman

Hrozně krkolomné, přitom stačí zdarma nainstalovat apk YouTube Van ced, stejné jako mobilní verze YT, ale s možností minimalizování..
A nechápu proč se v článku zmiňuje že ideál je 480p, když mi jde pouze o zvuk, tak proč zbytečně na pozadí stahovat data navíc, ve formě videa s větším datovým tokem? U hudby člověk v kvalitě zvuku nepozná

Vladan
Anonym
Vladan

Jestli nejseš slepej, tak autor v článku píše, že kvůli pravidlům Googlu není možné zmiňovat tyhle neautorizované appky a už seš asi pátej, co to tady píše – fakt si objevil ameriku. A s IQ na tom asi taky nebudeš moc slavně – u 480p bude kvalita zvuku lepší než u 240p, protože je ve větším bitrate a při poslechu hudby z YT to sakra poznáš. Tak než se příště zase takhle ztrapníš, zkus použít mozek.

hudi
Anonym
hudi

Nahodou tip jak takto sprovoznit aj prehravanie z twitchu nemate ?

Jiří Hrma
Redaktor
Jiří Hrma

Máme, a celý postup je dokonce výrazně jednodušší :) [odkaz]

Kuczi
Anonym
Kuczi

stahnete si youtube van ced, a nemusite nic takoveho resit….bez reklam,aplikace hraje i po stazeni z hlavni plochy….jedinej boj je s prihlasenim ke svemu uctu

Boda
Anonym
Boda

Nebo si stáhněte freeadblocker a v pc ad blocker a je po reklamách

Boda
Anonym
Boda

A hlavně na ad Block běží y na pozadí

Daniel
Anonym
Daniel

Na tohle je dobrá aplikace YMusic, můžete si nastavit kvalitu přenosu na pozadí nebo video úplně vypnout. nebo stáhnout celý seznam videí kliknutím. Hlavně je vše přehledně.

Spaidy96
Uživatel
Spaidy96

VLC na androidu to umí taky stačí mít jen odkaz

Chesterlpis
Anonym
Chesterlpis

Jednoduše Youtube Premium v pohodě, bez reklam a o tom to je!

GoRun
Anonym
GoRun

v sekci pro android / chrome chybí dost podstatná informace – a to že v nastavení chrome musíte povolit v notifikacích média – jinak se v notifikační liště ten ovládací odkaz neobjeví a celé to bohužel nebude fungovat

Jiří Hrma
Redaktor
Jiří Hrma

A nemá to Chrome náhodou ve výchozím stavu povolené? Na několika redakčních telefonech s Androidem, kde jsme to testovali, nic takového potřeba nebylo :-)