Domů » Bleskovky » Jak moc se zahřívá Qualcomm Snapdragon S4? Odpoví nám máslo

Jak moc se zahřívá Qualcomm Snapdragon S4? Odpoví nám máslo

Dnešní high-endové smartphony a tablety dokáží provádět mnoho náročných operací – od 3D her přes natáčení HD videa po modelování objektů v AutoCADu. Ruku v ruce s narůstajícím výkonem však často přichází zvýšené zahřívání přístroje, které jej může časem poškodit.

Inženýři společnosti Qualcomm se chlubí nejen působivým výkonem svého chipsetu Snapdragon S4, ale i jeho tepelnými vlastnostmi. Kromě porovnávání snímků z termokamer referenčního telefonu s dalšími dvěma nejmenovanými zařízeními se rozhodli jeho přednosti dokázat také na jednoduchém pokusu s běžným máslem. Více už napoví přiložené video.

Poznámka: Z diskuze pod videem na YouTube vyplynulo, že telefon označený jako Competitor A je zřejmě Motorola Razr na platformě OMAP od Texas Instruments. Competitor B má být Samsung Galaxy S2 s chipsetem Exynos a třetí je referenční zařízení přímo od Qualcommu, které slouží pro testovací účely.

Miroslav Havlíček

7 komentářů

 1. Zdeněk (neregistrovaný)

  a jak dokážou, že ten jejich referenční mobil nebyl jen v pohotovostním stavu? na ostatních pustí třeba HD film a je to.. na druhou stranu musím ale uznat, že moje S2 umí pěkně hřát :-D

  • Ty nevěříš tomu co ti ve videu řeknou nějací Arabové s Indama? Ty si divnej :)

 2. „Jak moc se zahřívá Qualcomm Snapdragon S4? Odpoví nám máslo“ – to nám jako odpoví Hulán ?

 3. tak mam sensation XE a pokud pustim jakoukoliv!! hru tak za chvilku se na spodní části tel nedá udržet prst :(

 4. Dawa (neregistrovaný)

  Tak ten termo snímek u S2 přesně odpovídá, takhle se moje taky zahřívá, od rohu směrem k foťáku a že bývá pěkně žhavá, klidně bych tomu testu věřil..

 5. Lubean (neregistrovaný)

  Výplach mozku od Qualcommu :D :D akorát aby to vypadalo rádoby důvěryhodně tak tam nasadili ty přičmoudlíky…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).