Domů » Bleskovky » Jak iPhone 13 Pro obstojí při pádu na beton? Výsledek vás překvapí

Jak iPhone 13 Pro obstojí při pádu na beton? Výsledek vás překvapí

Fyzická odolnost chytrých telefonů byla vždy předmětem zájmu nejen odborné, ale také laické veřejnosti. S příchodem skleněných zad se zvýšila také křehkost zařízení, byť se výrobci ze všech sil snaží učinit skleněné plochy maximálně odolnými. To je i případ nejnovějšího iPhonu 13 (mini) a iPhonu 13 Pro (Max). Jak se nejvybavenější modely vypořádaly s pádem na zem?

iphone 13 pro max drop test 9to5 1
Nové iPhony 13 vs. beton – takhle „dopadly“

O test se postaral youtuber EverythingApplePro, který se neštítil upustit iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max na betonovou podlahu, aby zjistil, jak novinka od Applu obstojí. Gigant z Cupertina sice tvrdí, že jeho skla s technologií Ceramic Shield jsou „nejtvrdšími mezi smartphony“, stále se však jedná o křehké sklo. Kromě toho jsou letošní iPhony o něco těžší než loňská generace.

iphone 13 pro max drop test 9to5
Pád ze 3 metrů je už i na nejvybavenější iPhone 13 Pro Max příliš

Pád z výšky stolu iPhony několikrát přežily bez úhony, což je rozhodně úctyhodný výkon. Z výšky běžného telefonního hovoru už to taková sláva nebyla – iPhone 13 Pro pádu alespoň vizuálně podlehl, nicméně iPhone 13 Pro Max zvládl tuto výšku ještě bez ztráty kytičky. Nutno podotknout, že oba telefony byly po pádu funkční.

iPhone 13 Pro Max Drop Test! Heaviest iPhone Ever

Kritická se stala výška zhruba 3 metry nad zemí, která poslala iPhone 13 Pro do věčných lovišť, zatímco iPhone 13 Pro Max se z ní sice zvládl na první pokus vylízat, jakmile ale spadl rovnou na displej, sklo už sílu pádu nevydrželo.

Nové iPhony 13 jsou odolné, nikoli však nezničitelné

Ačkoli se jedná o zajímavé výsledky, které hrají do karet nejvybavenějšímu modelu, rozhodně to neznamená, že by iPhone 13 Pro Max vyvázl z každého pádu bez úhony. Při dopadu telefonu na zem rozhoduje úhel dopadu, který je pokaždé jiný, a tudíž i výsledek se může ve vašem případě lišit. Pokud vám telefon často padá, rozhodně zvažte nákup pouzdra či nějakou formu pojištění.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

8 komentářů

 1. marastudna 50

  Ty testy můžou být pro někoho nezajímavé,nicméně jasně dokazují,že ani nejtvrdší sklo,např Victus tady také nepomůže,Ta výška 3 m,to už je dost.Takže platí pouzdro,knížka a na display folie,bezpečnostní sklo a dávat majzla.Zlaté hloupé telefony,ten když spadl,tak ho člověk sebral,dal zpátky baterku,kryt a jelo se dál.

  • Taky ne. Rozbil jsem 7710 po malem padu. A drahe to bylo tenkrat.

  • Maro, ty seš chytrej, jako rádio!

  • Mne S21U odletela z motorky pri 180. Uz som sa lucil s telefonom, ale ked som ho nasiel v krikoch tak na moje pocudovanie, mal som len malu odreninku na rohu, na hliniku. Telefon bol v originalnom kryte s Spenom, ktory z telefonu po viacnasobnom dopade na asfalt spadol. Cize za mna Victus, je celkom good sklo.

  • Tomas: Ty mas vzdycky hlody. Vy madari jste desny pohadkari.

  • Hlody mas akurat tak ty. Ja na to mam troch svedkov ktori sli za mnou. Verit mi to nemusis, nikto ta nenuti. Ty cech si strasne jebnuty.

 2. marastudna 50

  Nokia 7710,tuším ta vysouvací?Ta bylo moc pěkná.Mě se to stalo u Sony Ericcson K 750i asi třikrát,že mi sjel na chodník,tak to byla klika.

  • Byla. Napsal jsem to spatne. Melo to byt 7110. ;)
   Krasny telefon tenkrat. Ta zelena barva byla peckova.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).