Jak iPhone 13 Pro obstojí při pádu na beton? Výsledek vás překvapí

iphone 13 pro max drop test 9to5 1

Fyzická odolnost chytrých telefonů byla vždy předmětem zájmu nejen odborné, ale také laické veřejnosti. S příchodem skleněných zad se zvýšila také křehkost zařízení, byť se výrobci ze všech sil snaží učinit skleněné plochy maximálně odolnými. To je i případ nejnovějšího iPhonu 13 (mini) a iPhonu 13 Pro (Max). Jak se nejvybavenější modely vypořádaly s pádem na zem?

O test se postaral youtuber EverythingApplePro, který se neštítil upustit iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max na betonovou podlahu, aby zjistil, jak novinka od Applu obstojí. Gigant z Cupertina sice tvrdí, že jeho skla s technologií Ceramic Shield jsou „nejtvrdšími mezi smartphony“, stále se však jedná o křehké sklo. Kromě toho jsou letošní iPhony o něco těžší než loňská generace.

iphone 13 pro max drop test 9to5
Pád ze 3 metrů je už i na nejvybavenější iPhone 13 Pro Max příliš

Pád z výšky stolu iPhony několikrát přežily bez úhony, což je rozhodně úctyhodný výkon. Z výšky běžného telefonního hovoru už to taková sláva nebyla – iPhone 13 Pro pádu alespoň vizuálně podlehl, nicméně iPhone 13 Pro Max zvládl tuto výšku ještě bez ztráty kytičky. Nutno podotknout, že oba telefony byly po pádu funkční.

iPhone 13 Pro Max Drop Test! Heaviest iPhone Ever

Kritická se stala výška zhruba 3 metry nad zemí, která poslala iPhone 13 Pro do věčných lovišť, zatímco iPhone 13 Pro Max se z ní sice zvládl na první pokus vylízat, jakmile ale spadl rovnou na displej, sklo už sílu pádu nevydrželo.

Nové iPhony 13 jsou odolné, nikoli však nezničitelné

Ačkoli se jedná o zajímavé výsledky, které hrají do karet nejvybavenějšímu modelu, rozhodně to neznamená, že by iPhone 13 Pro Max vyvázl z každého pádu bez úhony. Při dopadu telefonu na zem rozhoduje úhel dopadu, který je pokaždé jiný, a tudíž i výsledek se může ve vašem případě lišit. Pokud vám telefon často padá, rozhodně zvažte nákup pouzdra či nějakou formu pojištění.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku