Jaguar Land Rover zavírá dvě továrny, na vině je nedostatek čipů

Velmi nízký těžiště, vzduchově nastavitelný podvozek, obří kola, ideální rozložení hmotnosti, pohon všech kol. Jaguar má všechny předpoklady pro skvělé jízdní vlastnosti. Jediným limitem je vyšší hmotnost. Ta se ale projeví až při nesmyslných rychlostech.

Koronavirová pandemie nemá dopad pouze na lidské životy, ale také na průmysl. Virus významně ochromil výrobu čipů, na kterých jsou závislí nejen výrobci elektroniky a mobilních telefonů, ale například také automobilky. Nedostatek čipů dopadl i na koncern Jaguar Land Rover, který byl nucen zavřít dvě ze svých největších továren.

Konkrétně se jedná o montážní haly v britských městech Halewood a Castle Bromwich. Ty budou od 26. dubna uzavřeny právě vinou nedostatečných dodávek elektronických součástek, naštěstí jen dočasně. Dnešní automobily totiž na elektroniku spoléhají mnohem více než v minulosti, a tak výpadek čipů velmi snadno ohrozí celou produkci.

Land Rover se moderního designu vážně nebojí.
Land Rover Discovery Sport

Fanoušci Jaguaru a Land Roveru nicméně nemusejí propadat panice – továrna ve městě Solihull je stále v provozu, tudíž úplného konce luxusních a terénních britských automobilů se jen tak nedočkáme. Pro zákazníky to nicméně znamená, že si na svůj nový automobil budou muset počkat o chvíli déle.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku