Cena:

Jabra Elite 4 Active: sportovní sluchátka s ANC i zvýšenou odolností proti vodě

Jabra Elite 4 Active 02

Jabra ještě před oficiálním začátkem veletrhu CES 2022 odhalila nový model bezdrátových sluchátek s velmi zajímavými parametry i cenou. Jedná se o nástupce populárního modelu Elite 3 s označením Jabra Elite 4 Active. Oproti svému předchůdci přinášejí několik vylepšení, přičemž cena zůstala na podobné úrovni.

Jabra Elite 4 Active 01
Jabra Elite 4 Active

Mezi zásadní přednosti patří aktivní potlačení hluku (ANC) i lepší krytí proti vodě a prachu IP57. Potěší také transparentní mód s označením HearThrough i delší výdrž na baterii. Jabra Elite 4 Active budou v Evropě k dostání za cenu 119 EUR, což představuje asi 3 000 Kč. Za tuto cenu nabídnou 6mm měniče i komfortní uchycení v uchu pro sportovní použití. K dispozici bude i funkce použití pouze jednoho sluchátka.

Jabra Elite 4 Active

Díky spojení s aplikací MySound bude k dispozici ekvalizér i další nastavení sluchátek. Dobrou zprávou je také podpora kodeků AAC i aptX nebo podpora Fast Pair od Googlu či hlasové asistentky Amazon Alexa. Spotify Tap je pak funkce, která umožní spuštění této streamovací platformy pouhým dotekem sluchátka.

Jabra Elite 4 Active 03
Jabra Elite 4 Active

Jabra dále slibuje 7 hodin výdrže na baterii a dalších 28 hodin dodá nabíjecí krabička. Ačkoliv bychom marně hledali bezdrátové nabíjení, můžeme se těšit na rychlé nabíjení, díky kterému lze po deseti minutách v nabíječce doplnit energii na celou hodinu poslechu. Veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas se oficiálně koná od 5. do 8. ledna 2022 a naše redakce je přímo na místě, můžete se tedy těšit na novinky a fotografie přímo z místa dění.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.