Domů » Bleskovky » Jablečné počítače s procesory Apple M1 dostávají nativní Microsoft Office

Jablečné počítače s procesory Apple M1 dostávají nativní Microsoft Office

Nedávno představené Macy s vlastním ARMovým procesorem Apple M1 disponují vysokým výkonem a nízkou spotřebou, jedinou překážkou k bezbolestnému přechodu zůstává malý počet nativních aplikací. Jelikož se však jedná o Apple, dá se předpokládat s velmi rychlou nápravou; své první nativní aplikace pro čipset Apple M1 nedávno vydala společnost Adobe, nyní se přidává i Microsoft s balíkem Office a internetovým prohlížečem Microsoft Edge.

mac office 1

Aplikace Microsoft Office dostávají nativní verzi pro procesory Apple M1

Microsoft převedl do nativní podoby klíčové aplikace Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Outlook (beta), poslední jmenovaná aplikace se navíc brzy dočká podpory účtů iCloud. U optimalizovaných aplikací pocítíte větší rychlost, zejména při prvním spuštění. Microsoft má také v plánu vylepšit prostředí Office Start, které bude obohaceno o nový vzhled odpovídající designovému jazyku systému macOS Big Sur. Na univerzální aplikaci Teams si musíme ještě nějakou chvíli počkat, nadále je potřeba ji emulovat přes převaděč Rosetta 2.

Pokud máte nový Mac s procesorem Apple M1 a na něm nainstalovaný balík Microsoft Office, měly by se vám nové verze aplikací v nativní podobě stáhnout ve formě aktualizačního balíčku, ať už skrze AutoUpdate ve sekci nápověda, nebo skrze App Store u balíku Microsoft 365.

Nativní je i prohlížeč Microsoft Edge

Kromě aplikací Office vydal Microsoft i optimalizovanou verzi svého internetového prohlížeče Microsoft Edge, zatím však pouze ve verzi Canary. Stáhnout si ji můžete z těchto stránek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. To vypadá příšerně, jako veškerý software od MS.

  2. “ první nativní aplikace pro čipset Apple M1 nedávno vydala společnost Adobe” lež jako věž. První aplikace byly aplikace od Serif – Affinity photo atd. Dokonce jejich nová verze byla ke stažení den před uvedením M1, protože včas získaly vše potřebné pro přípravu nové verze. A tak velká a profesionální firma jako je Adobe se dalsi týdny jen loudala.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).