Jablečné počítače s procesory Apple M1 dostávají nativní Microsoft Office

mac office 1

Nedávno představené Macy s vlastním ARMovým procesorem Apple M1 disponují vysokým výkonem a nízkou spotřebou, jedinou překážkou k bezbolestnému přechodu zůstává malý počet nativních aplikací. Jelikož se však jedná o Apple, dá se předpokládat s velmi rychlou nápravou; své první nativní aplikace pro čipset Apple M1 nedávno vydala společnost Adobe, nyní se přidává i Microsoft s balíkem Office a internetovým prohlížečem Microsoft Edge.

Aplikace Microsoft Office dostávají nativní verzi pro procesory Apple M1

Microsoft převedl do nativní podoby klíčové aplikace Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Outlook (beta), poslední jmenovaná aplikace se navíc brzy dočká podpory účtů iCloud. U optimalizovaných aplikací pocítíte větší rychlost, zejména při prvním spuštění. Microsoft má také v plánu vylepšit prostředí Office Start, které bude obohaceno o nový vzhled odpovídající designovému jazyku systému macOS Big Sur. Na univerzální aplikaci Teams si musíme ještě nějakou chvíli počkat, nadále je potřeba ji emulovat přes převaděč Rosetta 2.

Pokud máte nový Mac s procesorem Apple M1 a na něm nainstalovaný balík Microsoft Office, měly by se vám nové verze aplikací v nativní podobě stáhnout ve formě aktualizačního balíčku, ať už skrze AutoUpdate ve sekci nápověda, nebo skrze App Store u balíku Microsoft 365.

Nativní je i prohlížeč Microsoft Edge

Kromě aplikací Office vydal Microsoft i optimalizovanou verzi svého internetového prohlížeče Microsoft Edge, zatím však pouze ve verzi Canary. Stáhnout si ji můžete z těchto stránek.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku