Domů » Bleskovky » iPhony vládnou trhu, Apple v minulém čtvrtletí převálcoval konkurenci

iPhony vládnou trhu, Apple v minulém čtvrtletí převálcoval konkurenci

Tento týden se nesl ve znamení ohlašování finančních výsledků za poslední kvartál loňského roku, a tak se můžeme podívat, jak si jednotlivé značky vedly ve vánoční sezoně, potažmo v celém loňském roce. Jako první své analýzy zveřejnily agentury Canalys a Strategy Analytics.

Apple ovládl poslední kvartál loňského roku

Obě agentury se shodnou v pořadí výrobců na prvních pěti místech, jejich reporty se ale liší v počtu prodaných kusů a v procentuálním podílu. Čtvrtý loňský kvartál v obou případech vyhrál Apple následovaný značkami Samsung, Huawei, Xiaomi a Oppo. Podle Canalys Apple v posledním kvartále prodal 78,4 milionů iPhonů, podle Strategy Analytics „pouze“ 70,7 milionů.

strategy

V obou případech to však stačilo na druhý Samsung, který poslal do oběhu 70,8, resp. 68,8 milionů telefonů. Na počtu prodaných telefonů značky Huawei se obě agentury shodly – 56 milionů kusů. Čínský gigant zaznamenal meziročně 7% pokles prodejů, což se stalo poprvé za poslední dva roky. Na vině je bezesporu umístění Huawei na černé listině Spojených států a zákaz spolupráce s americkými firmami.

Pokud se podíváme na výsledky celého roku, expedováno bylo něco mezi 1,36 – 1,4 miliardami smartphonů, tedy přibližně stejně jako předloni. Téměř 300 milionů jich prodal Samsung, který si tak udržel první příčku před druhým Huawei s 240 miliony prodaných kusů. Třetí Apple pak expedoval cca 200 milionů iPhonů. Následující graf ukazuje, jak se přístup zákazníků z táborů Android a iOS liší – iPhony se prodávají nejvíce ve čtvrtém čtvrtletí po představení nové generace, ostatní značky mají v průběhu roku poměrně stabilní prodeje.

graph

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
QWERTZ
Anonym
QWERTZ

Docela pekny, kdyz Samsung i Huawei delaji vetsinu cisel v nizke a stredni tride.

cosworth
Uživatel
cosworth

a az epl vyrobi o 50% vic tak se dotahne v poctu kusu na samsung

QWERTZ
Anonym
QWERTZ

Ten tvuj epl nema jediny duvod vyrabet telefony v cenovych hladinach, na ktere dosahnes bez plakani a bez uveru… jako asistent automechanika bys to mohl vedet, Tupoleve.

cosworth
Uživatel
cosworth

napsal si to presne telefon pro socky na uver.

QWERTZ
Anonym
QWERTZ

Nejhorsi na tom je, ze nedosahnes ani na ten uver, proto tady porad brecis jak mala holka :-)))

cosworth
Uživatel
cosworth

telefon na uver? to necham takovymu voslovi jako si ty a ostatni iovce

QWERTZ
Anonym
QWERTZ

Ja nic od tveho milovaneho eplu nemam… to ty tady o nem neustale basnis jak nemocnej…. ale jo, zase rana mrzackovi na ego :D

Dealler
Uživatel
Dealler

Čím větší vidlák, tím větší potřeba světovosti.

David
Anonym
David

Další hodnotná ukázka typického zamindrákovaného androiďáka. Tohle mě tedy baví :D

David
Anonym
David

Těmi minusy jenom utvrzujete, že mám pravdu :D

maq1234
Anonym
maq1234

Taky jsem jeden pořídil. Že by z něj skákal 2 metry vysoko se teda rozhodně říct nedá, ale co koupit, když konkurence je tak tragická?