Domů » Bleskovky » iPhony budou podporovat Xbox ovladače. Apple spolupracuje přímo s Microsoftem

iPhony budou podporovat Xbox ovladače. Apple spolupracuje přímo s Microsoftem

Herní ovladač Xbox Series by již zanedlouho mohl fungovat na iPhonech a iPadech. Vyplývá to z webových stránek podpory Applu, podle nichž jablečný výrobce v současné době spolupracuje přímo s Microsoftem na oficiální podpoře nového ovladače. Majitelé zařízení od Applu by se měli dočkat v některé z budoucích aktualizací.

Xbox Series X controller

Dojde i DualSense?

Zpráva o chystané podpoře přichází přibližně dva týdny po vydání nových konzolí Series X a Series S, což dokazuje, že Applu na podpoře nového ovladače záleží. Souběžně se také patrně pracuje na podpoře ovladače DualSense od Sony, což v minulém týdnu naznačila aktualizace na iOS 14.3, kterou Apple uvolnil pro vývojáře.

V případě Applu a Microsoftu by se přitom nejednalo o první podobnou spolupráci. Obě společnosti si ji v letošním roce již jednou vyzkoušeli při přípravě podpory pro jiný herní ovladač – Xbox Elite 2. V tomto případě se však práce trvaly téměř rok, takže doufáme, že tentokrát to půjde o něco rychleji.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).