Domů » Bleskovky » iPhone Xr v testu odolnosti. Znamená nižší cena nějaké ústupky v konstrukci?

iPhone Xr v testu odolnosti. Znamená nižší cena nějaké ústupky v konstrukci?

V pátek se začal prodávat iPhone Xr, nejlevnější jablečný telefon z letošní podzimní úrody. Na internetu začínají vycházet první recenze, podívat se můžete i na náš videopohled. Pokud se však chcete dozvědět něco o odolnosti telefonu, musíte najít někoho, kdo se nebojí svůj iPhone Xr zničit. S železnou pravidelností tak činí například youtuber JerryRigEverything, který nejlevnější letošní iPhone podrobil své tradiční tortuře. Musel Apple při navrhování tohoto telefonu sáhnout k nějakým konstrukčním kompromisům?

Recenze iPhone Xr: vstupenka do zlaté klece Applu

iPhone Xr je solidně zpracovaný smartphone

Odolnost displeje vůči poškrábání je v případě iPhone Xr stejná jako u většiny současných smartphonů; odolné sklo dokáže odolávat materiálům o tvrdosti 5 podle Mohse, tvrdší materiály se do skla permanentně podepíší. Ze stejného skla jsou vyrobena i záda, pouze čočku hlavního fotoaparátu má podle papírových specifikací chránit safírové sklo. Bohužel jak ukázaly dřívější testy, safír od Apple není nijak kvalitní a lepší ochranu vůči škrábancům oproti sklu nenabídne.

iPhone XR Durability Test - is the 'cheap' iPhone weak?

Oproti ocelovým iPhonům Xs a Xs Max má testovací model pouze hliníkové šasi, na konstrukci to však evidentně nemá žádný negativní vliv; telefon se při pokusu o zlomení prakticky ani neprohne. Vše dokonale drží pohromadě, a tak není důvod nevěřit odolnosti splňující krytí IP67.

iPhone Xr: videorecenze

iPhone Xr: recenze

Phone Xr na rozborce

Koneckonců iPhone Xr dostali do rukou i redaktoři serveru iFixit a pustili se do prohlídky jeho útrob. Po odlepení displeje je spousta komponent snadno dostupná a snadno vyměnitelná, což vlastně platí i o samotném displeji. iPhone Xr si tak vysloužil známku opravitelnosti 6, přičemž záporné body dostal zejména nutnost výměny celého šasi při rozbití skla na zadní straně.

iPhone XR Teardown!

Hardwarové parametry iPhone Xr
Systém: iOS 12
Rozměry: 150,9 x 75,7 x 8,3 mm, Hmotnost: 194 gramů
Čipset: Apple A12 Bionic, 7nm
RAM: 3 GB, Interní paměť: 64/128/256 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,1", Retina, 828 × 1792 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 7 MPx, f/2.2
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: Lightning
Baterie: 2942 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).