iPhone Xr v testu odolnosti. Znamená nižší cena nějaké ústupky v konstrukci?

V pátek se začal prodávat iPhone Xr, nejlevnější jablečný telefon z letošní podzimní úrody. Na internetu začínají vycházet první recenze, podívat se můžete i na náš videopohled. Pokud se však chcete dozvědět něco o odolnosti telefonu, musíte najít někoho, kdo se nebojí svůj iPhone Xr zničit. S železnou pravidelností tak činí například youtuber JerryRigEverything, který nejlevnější letošní iPhone podrobil své tradiční tortuře. Musel Apple při navrhování tohoto telefonu sáhnout k nějakým konstrukčním kompromisům?

Recenze iPhone Xr: vstupenka do zlaté klece Applu

iPhone Xr je solidně zpracovaný smartphone

Odolnost displeje vůči poškrábání je v případě iPhone Xr stejná jako u většiny současných smartphonů; odolné sklo dokáže odolávat materiálům o tvrdosti 5 podle Mohse, tvrdší materiály se do skla permanentně podepíší. Ze stejného skla jsou vyrobena i záda, pouze čočku hlavního fotoaparátu má podle papírových specifikací chránit safírové sklo. Bohužel jak ukázaly dřívější testy, safír od Apple není nijak kvalitní a lepší ochranu vůči škrábancům oproti sklu nenabídne.

Oproti ocelovým iPhonům Xs a Xs Max má testovací model pouze hliníkové šasi, na konstrukci to však evidentně nemá žádný negativní vliv; telefon se při pokusu o zlomení prakticky ani neprohne. Vše dokonale drží pohromadě, a tak není důvod nevěřit odolnosti splňující krytí IP67.

iPhone Xr: videorecenze

Phone Xr na rozborce

Koneckonců iPhone Xr dostali do rukou i redaktoři serveru iFixit a pustili se do prohlídky jeho útrob. Po odlepení displeje je spousta komponent snadno dostupná a snadno vyměnitelná, což vlastně platí i o samotném displeji. iPhone Xr si tak vysloužil známku opravitelnosti 6, přičemž záporné body dostal zejména nutnost výměny celého šasi při rozbití skla na zadní straně.

Hardwarové parametry iPhone Xr
Systém: iOS 12
Rozměry: 150,9 x 75,7 x 8,3 mm, Hmotnost: 194 gramů
Procesor: Apple A12 Bionic, 7nm
RAM: 3 GB, Interní paměť: 64/128/256 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,1", Retina, 828 × 1792 px
Fotoaparát: 12 MPx, f/1.8, Přední kamera: 7 MPx, f/2.2
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: Lightning
Baterie: 2942 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *