iPhone jako chytrý displej? iOS 17 má přinést tuto praktickou novinku

ios 17 ovladaci centrum
  • Chytrý displej v portfoliu Applu chybí
  • Suplovat by jej v budoucnu mohly všechny iPhony s operačním systémem iOS 17
  • Nová podoba zamykací obrazovky by se mohla objevit také na iPadech

Operační systém iOS čeká v dohledné době představení nové verze s číslem 17. Ačkoli první střípky o nové verzi se objeví až na vývojářské konferenci WWDC 5. června, spekulace jedou už nyní na plné obrátky. Nyní svou trochou do mlýna přispěl známý novinář Mark Gurman z Bloombergu, podle kterého se Apple chystá proměnit zamykací obrazovku všech iPhonů. A nutno podotknout, že půjde o poměrně razantní změnu.

Razantní změny na displeji iPhonů

V současné podobě zvládne zamykací obrazovka zobrazit kromě data a času i několik widgetů, nicméně oproti možnostem, jaké nabízí Android, je to poměrně slabé kafe. Gurman tvrdí, že Apple má v rukávu jedno eso – údajně se chystá rozšířit množství informací, které se na zamykací obrazovce objeví, pokud bude zařízení v horizontální poloze. Mělo by se jednat o jakousi obdobu chytrého displeje, který má ve své nabídce Google či Amazon. Samotná obrazovka by měla používat tmavé pozadí a výrazný text pro snadnou čitelnost. Kromě toho pravděpodobně Apple experimentuje také s interaktivními widgety, které by rozšířily současnou nabídku.ios 17 unikNepřehlédněte

Velké odhalení iOS 17: nové tapety a předělané aplikace Zdraví i Peněženka

Zajímavá je také informace, že by se nová podoba zamykací obrazovky mohla objevit i na iPadech, nicméně v tuto chvíli není jasné, zda se objeví rovnou v iPadOS 17, nebo až v některé z dalších verzí. Proměna zamykací obrazovky v obdobu chytrého displeje nicméně dává mnohem větší smysl právě na iPadech, proto doufáme, že Apple nevyhradí tuto funkcionalitu pouze pro menší obrazovky iPhonu.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku