Domů » Bleskovky » iPhone by příští rok mohl konečně přijít o „nenáviděný“ konektor

iPhone by příští rok mohl konečně přijít o „nenáviděný“ konektor

V letošním roce představil Apple několik smartphonů, jako první má dorazit nepřímý nástupce levného iPhone SE postavený na současném iPhone 8. Podzimní iPhony přinesou několik novinek zejména v oblasti výkonu, fotoaparátu a podpory sítí 5G, k nabíjení však bude stále sloužit současný Lightning konektor. Příští rok bychom se ale v této oblasti mohli dočkat změny.

Podle agentury Barclays i informátora Ming-Chi Kua Apple plánuje odstranit Lightning konektor minimálně u jednoho z iPhonů pro příští rok. Zdroj ovšem neuvádí, zda dojde k výměně za rozšířenější USB-C nebo zda se Apple vydá zcela bezdrátovou cestou. Pokud bude Lightning odstraněn pouze z jednoho budoucího iPhonu, znamená to jediné – na ostatních jablečných telefonech bude tento konektor ještě nadále přežívat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
28 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments