Domů » Bleskovky » iPhone 9 se blíží. Kdy bude představen a kolik bude stát?

iPhone 9 se blíží. Kdy bude představen a kolik bude stát?

Apple se chystá letos na jaře uvést na trh nový „levný“ iPhone. Firma z Cupertina hodlá k jeho výrobě použít stejný recept jako v případě tři roky starého iPhone SE; vezme tělo existujícího modelu (v tomto případě iPhone 8) a vloží do něj modernější vnitřnosti. Výsledek pak potěší nejen kompaktními rozměry, ale i cenou.

iPhone 9 bude představen ještě v tomto kvartále

Podle nejnovějšího reportu má k premiéře jarního iPhonu dojít v úterý 31. března, prodej pak má být zahájen v pátek 3. dubna. iPhone 9 má údajně stát 399 dolarů (asi 9 200 korun bez DPH), tedy ještě méně než stále prodávaný iPhone 8. Dá se předpokládat, že Apple provede generační výměnu a osmou generaci ze svého obchodu zcela odstraní.

iphone 9 2

Odhalení prý proběhne na zvláštní tiskové konferenci, která má kromě nového iPhonu přinést i lokalizační přívěšky AirTags. Zmínka o nich se objevuje v beta verzích iOS 13.4, dá se tak očekávat, že ostrá verze systému bude vypuštěna právě ve stejný čas jako nové hardwarové produkty.

Podle informátora Ming-Chi Kua plánuje Apple v první polovině letošního roku představit i novou bezdrátovou nabíječku, high-endová sluchátka a nové MacBooky s nůžkovým mechanismem kláves; je tedy možné, že březnová keynote bude na nové produkty velmi bohatá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments