Cena:

iPhone 8 a hrátky s konektorem. Dočkáme se USB-C, nebo zůstane Lightning?

Minulý týden se objevila informace, že by Apple konečně mohl u příští generace iPhonu nahradit Lightning port konektorem USB-C, který aktuálně cupertinská společnost využívá u svých MacBooků (více informací). Toto sjednocení ale zřejmě bude pouze částečné, podle posledních informací analytika Ming-Chi Kua má být skutečně nabíjecí kabel příštího iPhonu zakončen konektorem USB-C, avšak na opačné straně, která se nebude zasouvat do telefonu.

it-just-works

USB-C port má totiž dostat nabíjecí síťový adaptér, tudíž samotný nabíjecí kabel bude typu USB-C – Lightning. I toto řešení přinese značné zjednodušení – konečně bude možné bez dodatečně zakoupených redukcí propojit iPhone s nejnovějšími jablečnými počítači a kromě toho USB-C přenese mnohem více energie než dosavadní USB-A, takže iPhony bude možné rychleji dobíjet. Na druhou stranu uživatel jablečného zařízení se zapomenutou nabíječkou si ve společnosti majitelů telefonů s Androidem a USB-C konektorem stále neporadí.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.