Domů » Bleskovky » iPhone 8 Plus má první problém. Některým kusům se při nabíjení oddělí displej

iPhone 8 Plus má první problém. Některým kusům se při nabíjení oddělí displej

iPhony 8 a 8 Plus se u nás v těchto dnech začaly pomalinku prodávat a už je trápí první potíže, konkrétně pak větší model 8 Plus; zatím se ale jedná jen o jednotky kusů. Tomu se totiž při nabíjení začíná oddělovat displej od zbytku konstrukce. Podle posledních zpráv se na „viníka“ již přišlo.

S problémy se setkala jedna čínská uživatelka, té se při nabíjení začal odlepovat displej od zbytku kovové konstrukce. Postiženým modelem byl zlatý iPhone 8 Plus v 64 GB variantě. Podle uživatelky však nemohlo dojít k jejímu zavinění, neboť byl využíván originální kabel i adaptér, jenž byly standardní součástí balení. Přední panel se dle jejích slov začal odlepovat po asi třech minutách nabíjení. Model byl následně vrácen operátorovi a odeslán Applu k analýze.

Nejedná se však o ojedinělý případ. Stejný problém potkal dalšího uživatele z Japonska, zde je celá situace ještě kurióznější – stříbrný iPhone 8 Plus měl stejnou vadu již po vybalení z krabičky, k nabíjení tudíž vůbec nedošlo.

Kde však může být chyba? Podle prvních odhadů se jedná o zcela zjevnou chybu baterie. Tu pro iPhone 8 Plus dodává společnost Amperex Technology Limited. Stejná společnost dodávala baterie i původnímu modelu Note7 od společnosti Samsung, ten musel podstoupit několik svolávacích akcí a jeho výroba byla nakonec „ukončena“.

Musíme tak jen doufat, že je tento incident pouze ojedinělý, a že nepostihne nové modely podobně tragický scénář, jako v případě Samsungu. Celá situace je nyní prošetřována a čeká se na oficiální prohlášení ze strany Applu. Na redakčním kusu iPhone 8 Plus, který od minulého týdne testujeme, se zatím naštěstí nic takového neprojevilo.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments