Domů » Bleskovky » iPhone 8: domovské tlačítko nahradí gesta, podívejte se na video

iPhone 8: domovské tlačítko nahradí gesta, podívejte se na video

Je již prakticky jisté, že chystaný iPhone 8 přijde o domovské tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů Touch ID. Zatímco čtečku má nahradit funkce Face ID snímající obličej uživatele ve 3D, funkci domovského tlačítka bude muset Apple vyřešit softwarově. Neočekávejme však pás tlačítek při spodní straně displeje jako u Androidu, Apple nahradí Home button gesty.

Při spodní straně displeje se má nacházet pouze tenký proužek, přičemž tažením odspodu nahoru má dojít ve spolupráci s Face ID k odemknutí zařízení. Stejným gestem kdekoliv v aplikaci se pak bude otvírat okno multitaskingu, pokud však bude uživatel pokračovat v tahu směrem vzhůru, dostane se na domovskou obrazovku. Multitasking bude vypadat jako horizontálně uspořádaný pás karet, po jeho pravé straně se budou nacházet přepínače ovládacího centra.

Na domovskou obrazovku se vejde 24 ikon (matice 4 x 6), pod nimi pak bude ještě dok s často používanými aplikacemi, podobný jako jsme měli možnost vidět v iOS 11 na iPadu. V horní straně displeje bude výřez pro umístění čelní kamerky a nezbytných senzorů, po jeho levé a pravé straně se bude nacházet rozpůlený stavový řádek – nalevo bude údaj s hodinami, napravo indikátory připojení k bezdrátovým sítím a zbývající kapacita baterie.

Samotný displej bude vyroben technologií AMOLED, oproti vlajkovým telefonům od Samsungu však nebude mít zahnuté hrany, pouze zakulacené rohy. Premiéra iPhonu 8 je naplánována na 12. září, do prodeje by se měl dostat o deset dní později.

iMyFone Umate Pro – bezpečné odstranění vašich dat z iOS zařízení
(reklamní text) Myslíte si, že je mazání textových zpráv, historie hovorů a dalších dat přímo z telefonu bezpečná tak, že nemůže dojít k obnově těchto dat? Bohužel může, jelikož data zůstanou uložena v telefonu a se speciálními nástroji je možné je obnovit. Nástroj iMyFone Umate Pro to však umí vyřešit a všechna data umí bezpečně smazat z vašeho iPhonu, iPadu či iPodu Touch.

Klíčové funkce iMyFone Umate Pro:

 1. kompletní odstranění dat z iOS bez možnosti obnovení: zprávy, kontakty, historie hovorů, fotografie a video, data prohlížeče…
 2. 100% odstranění dat aplikací třetích stran: WhatsApp, WeChat, Kik, Viber a další…
 3. bezpečné vymazání dat pro případ, kdy prodáváte svůj iPhone a nechcete, aby data někdo mohl obnovit.

Stáhněte si iMyFone Umate Pro pro Windows / pro Mac

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Konečně! BlackBerry se ovládání gesty skrze OS10 nepodařilo prosadit jako další krok v ovládání smartphonů, tak jestli opravdu iOS11 bude v iPhonech ovládán gesty, tak by se mohl chytit i Google a hned bude na světě o trochu lépe :) Kdo neměl BlackBerry s OS10, tak mi asi neuvěří, ale jde o hrozně návykovou věc.

  • Ale houby. Apple gesta má. A na tabletech ještě více a co na to Google po ty roky? Vůbec nic, stále jede tu příšernost co má (doslova jen zvětšený mobil).

  • Uni, tys nikdy zadne Apple zarizeni nevlastnil a ani vlastnit nebudes, takze se zdrz komentu na tema, o kterych nemas ani tucha. Drtis uz ctvrtym rokem nejake Lenovo z bazaru a slintas tady nad kazdou zminkou o Apple. Socko…

  • A výhoda androidu? Stačí stáhnout aplikaci a nemusím čekat jak applista x-let.
   Aktuálně mám apku GMD Gestures ( už více jak rok ) a můžu si namapovat naprosto cokoliv a jakkoliv, tááákže tak..

  • @marek:
   O co min Apple zarizeni Uni ma, o to vic marketingovych blabalu cte a tady opakuje:)

  • uni, uni, ty zas nevíš o čem píšeš :) O tabletu nebyla řeč, ten sem pleteš zbytečně. Jde o smartphony a ovládání gesty ne jen jako zjednodušení, ale kompletní ovládání OS, tedy bez tlačítek a sw ovládacích prvků. Chápu, BlackBerry jsi v ruce nikdy neměl, tak to ani nemůžeš chápat, ale opravdu jsem nepsal o nějakém matlání pěti prsty, dlaní, kolenem, zkrátka to co znáš z produktových videí ;)

  • Suhlasim, taky Passport bol ovladanim uplne nieco ine, a aj teraz je to tak ergonomicky zvladnute ze sa mnohy mozu len ucit.

 2. Hm, tedy to, co měli v BlackBerry propracováno k dokonalosti před čtyřmi lety, zkopíroval Apple teprve teď? Jistě, ne úplně jednoduše a ergonomicky, ale je to Apple.
  Tipuju, že i přesto se kompletní gestoovládání rázem stane hitem číslo jedna :-)
  A chválím odvahu Applu – podsunout něco nového tak konzervativním a na staré pořádky zvyklým uživatelům, jako jsou fanoušci Apple, chce dost odvahu. Tak do toho a pojďme se trochu posunout aspoň do toho roku 2013 :-)

  • No vidíš. MS ani Google se k tomu ještě nedopracovali, takže vcelku pěkné druhé místo ne?:)

  • Co to zase placas uni? Chlape, tys fakt upadl na hlavu.

  • Applaci su konzervatívny len ak sa jedna o značku, je jedno co vyprodukuje ak to bude mať na sebe logo Apple ;)

 3. Gestem odspodu se zobrazuje Control Panel, těžko tedy Home nebo Recent. Tohle dle mě musí být 3D Touch (Peek).

  • Ještě že to tvoje „dle mě“ tady vůbec nikoho nezajímá ;) Zkrátka nějak to Apple vymyslí a jak už ze zkušenosti vím, tak rozhodně ne tak, jak si ty představuješ, protože ty dokážeš vždy vymyslet jen úplný nesmysl.

  • Já uniho sice nemusím, ale tohle by mě taky zajímalo. Že by všechny dosavadní iPhony měli stále ovládací centrum gestem zespoda a najednou iP 8 by to měl jinak?

  • Změna je život :)

  • Akorat na videu swipuje – uni zas prešpekuluje namiesto cooka + co je to vlastne za video odniekial

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).