Domů » Bleskovky » iPhone 8: domovské tlačítko nahradí gesta, podívejte se na video

iPhone 8: domovské tlačítko nahradí gesta, podívejte se na video

Je již prakticky jisté, že chystaný iPhone 8 přijde o domovské tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů Touch ID. Zatímco čtečku má nahradit funkce Face ID snímající obličej uživatele ve 3D, funkci domovského tlačítka bude muset Apple vyřešit softwarově. Neočekávejme však pás tlačítek při spodní straně displeje jako u Androidu, Apple nahradí Home button gesty.

Při spodní straně displeje se má nacházet pouze tenký proužek, přičemž tažením odspodu nahoru má dojít ve spolupráci s Face ID k odemknutí zařízení. Stejným gestem kdekoliv v aplikaci se pak bude otvírat okno multitaskingu, pokud však bude uživatel pokračovat v tahu směrem vzhůru, dostane se na domovskou obrazovku. Multitasking bude vypadat jako horizontálně uspořádaný pás karet, po jeho pravé straně se budou nacházet přepínače ovládacího centra.

Na domovskou obrazovku se vejde 24 ikon (matice 4 x 6), pod nimi pak bude ještě dok s často používanými aplikacemi, podobný jako jsme měli možnost vidět v iOS 11 na iPadu. V horní straně displeje bude výřez pro umístění čelní kamerky a nezbytných senzorů, po jeho levé a pravé straně se bude nacházet rozpůlený stavový řádek – nalevo bude údaj s hodinami, napravo indikátory připojení k bezdrátovým sítím a zbývající kapacita baterie.

Samotný displej bude vyroben technologií AMOLED, oproti vlajkovým telefonům od Samsungu však nebude mít zahnuté hrany, pouze zakulacené rohy. Premiéra iPhonu 8 je naplánována na 12. září, do prodeje by se měl dostat o deset dní později.

iMyFone Umate Pro – bezpečné odstranění vašich dat z iOS zařízení
(reklamní text) Myslíte si, že je mazání textových zpráv, historie hovorů a dalších dat přímo z telefonu bezpečná tak, že nemůže dojít k obnově těchto dat? Bohužel může, jelikož data zůstanou uložena v telefonu a se speciálními nástroji je možné je obnovit. Nástroj iMyFone Umate Pro to však umí vyřešit a všechna data umí bezpečně smazat z vašeho iPhonu, iPadu či iPodu Touch.

Klíčové funkce iMyFone Umate Pro:

  1. kompletní odstranění dat z iOS bez možnosti obnovení: zprávy, kontakty, historie hovorů, fotografie a video, data prohlížeče…
  2. 100% odstranění dat aplikací třetích stran: WhatsApp, WeChat, Kik, Viber a další…
  3. bezpečné vymazání dat pro případ, kdy prodáváte svůj iPhone a nechcete, aby data někdo mohl obnovit.

Stáhněte si iMyFone Umate Pro pro Windows / pro Mac

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments