Domů » Bleskovky » iPhone 8 a bezdrátové nabíjení: pomalejší Qi bez podpory současných nabíječek

iPhone 8 a bezdrátové nabíjení: pomalejší Qi bez podpory současných nabíječek

Výroční iPhone 8, a zřejmě i řadoví pokračovatelé loňských modelů, získají letos podporu pro bezdrátové nabíjení. Dlouze se spekulovalo, že Apple přijde s revoluční technologií, u které nebude muset telefon ležet přímo na nabíjecí podložce, avšak poté se stal jablečný gigant členem skupiny WPC (Wirelles Power Consortium), která spravuje technologii Qi. Tu již Apple v upravené podobě použil u svých hodinek Watch, a zdá se, že na ni vsadí i u budoucích iPhonů.

 

Pokud se ale chystáte na nákup bezdrátové nabíječky, musíme vás zarazit. Podle webu MacOtakara totiž Apple bude bezdrátové nabíjení uzamykat MFi čipem, který vyžaduje u výrobců příslušenství třetích stran, tudíž je pravděpodobné, že současné Qi nabíječky nebudou s novými iPhony fungovat.

A aby těch špatných zpráv nebylo málo, Apple údajně nevyužije nejnovější revizi Qi 1.2, která dovolí rychlé nabíjení s výkonem až 15 Wattů, ale vsadí pouze na starší revizi s polovičním výkonem (7,5 Wattu (5V/1.5A). Snad tedy Apple alespoň zrychlí nabíjení kabelem. I přes všechny výtky vyřeší bezdrátové nabíjení problém, který se objevil s loňskými iPhony 7 a 7 Plus – opět bude možné poslouchat hudbu z „drátových“ sluchátek a zároveň nabíjet telefon.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
62 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments