Domů » Bleskovky » iPhone 6s a 6s Plus v testu voděodolnosti: Výsledek vás překvapí

iPhone 6s a 6s Plus v testu voděodolnosti: Výsledek vás překvapí

Po sérii nesmyslných destrukčních a ohýbacích testů nových iPhonů 6s a 6s Plus (videopohled & první dojmy) tu máme něco užitečného. Zach Straley na svém YouTube kanálu zveřejnil video, ve kterém testuje voděodolnost obou jablečných novinek. Telefony vybalil z krabičky, aktivoval a následně umístil do misek s vodou. Po 30 minutách koupele je poprvé vyjmul bez jakýchkoliv známek poškození.

Následně telefony opět putovaly do vodní lázně, ale ani po hodině pod vodou se nic nečekaného nestalo a oba modely normálně fungovaly. Vniknutí tekutiny do těla telefonů by signalizovaly bublinky, ale během celé doby se žádné neobjevily.

Apple se nikde voděodolností nechlubí, nicméně ze zveřejněného videa to vypadá, že by iPhony případnou nechtěnou koupel mohly přežít. Kdyby Apple deklaroval, že jsou novinky voděodolné, mohl by narazit na větší množství reklamací utopených telefonů, ale takto je z obliga. Rozhodně ale nedoporučujeme testovat voděodolnost vašeho nového iPhone 6s/6s Plus, protože zde samozřejmě hrozí riziko trvalého poškození či zničení. Nicméně z videa to vypadá, že pokud vám iPhone náhodou zmokne nebo přijde do krátkého kontaktu s kapalinou, mohl by to přežít.

Otázkou také zůstává, jak se „vykoupané“ iPhony budou chovat v dalších dnech používání. Procházeli jsme komentáře pod videem na YouTube, kde autor píše, že funkční zůstaly i reproduktory. Neuvádí už ale, zda přežil 3,5mm výstup na sluchátka či Lighning konektor.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments