Domů » Bleskovky » iPhone 6s a 6s Plus v testu voděodolnosti: Výsledek vás překvapí

iPhone 6s a 6s Plus v testu voděodolnosti: Výsledek vás překvapí

Po sérii nesmyslných destrukčních a ohýbacích testů nových iPhonů 6s a 6s Plus (videopohled & první dojmy) tu máme něco užitečného. Zach Straley na svém YouTube kanálu zveřejnil video, ve kterém testuje voděodolnost obou jablečných novinek. Telefony vybalil z krabičky, aktivoval a následně umístil do misek s vodou. Po 30 minutách koupele je poprvé vyjmul bez jakýchkoliv známek poškození.

Následně telefony opět putovaly do vodní lázně, ale ani po hodině pod vodou se nic nečekaného nestalo a oba modely normálně fungovaly. Vniknutí tekutiny do těla telefonů by signalizovaly bublinky, ale během celé doby se žádné neobjevily.

Is Apple's iPhone 6S and 6S Plus Waterproof? A Waterproof Test and review. Is the iPhone 7 Next?

Apple se nikde voděodolností nechlubí, nicméně ze zveřejněného videa to vypadá, že by iPhony případnou nechtěnou koupel mohly přežít. Kdyby Apple deklaroval, že jsou novinky voděodolné, mohl by narazit na větší množství reklamací utopených telefonů, ale takto je z obliga. Rozhodně ale nedoporučujeme testovat voděodolnost vašeho nového iPhone 6s/6s Plus, protože zde samozřejmě hrozí riziko trvalého poškození či zničení. Nicméně z videa to vypadá, že pokud vám iPhone náhodou zmokne nebo přijde do krátkého kontaktu s kapalinou, mohl by to přežít.

Otázkou také zůstává, jak se „vykoupané“ iPhony budou chovat v dalších dnech používání. Procházeli jsme komentáře pod videem na YouTube, kde autor píše, že funkční zůstaly i reproduktory. Neuvádí už ale, zda přežil 3,5mm výstup na sluchátka či Lighning konektor.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

11 komentářů

 1. Heh, bublinky, připomíná legendární test designu iPodu Jobsem:)

 2. Tie testy robili aj S6 alebo NOTE 5 a tiež to tak dopadlo. Ale proste výrobca za to neručí.

 3. Hektor (neregistrovaný)

  Tak to je velmi dobrá zpráva. Nepotřebuju za nic ručit, stačí mi když když mi telefon spadne do rybníka a já ho vytahnu, že bude vpořádku.

 4. Povyk pro nic, to je standard, takovy test a „vodeodolnost“ zvlada i nejlevnejsi Lumia 520 a dalsi jine modely.

  • IMHO tu nikdo povyk nedela, je to jen konstatovani… Spatne to rozhodne neni, takze rekl bych docela pozitivni zprava.

  • Uz jen konstatovani „vysledek vas prekvapi“ je zbytecny povyk.Tohle zvladne dnes kdejaky dotykac.

 5. HTCJIRKA – Souhlas

  Ponoření do čisté vody jako je na videu zvládne téměř KAŽDÁ elektronika, …to co způsobuje následnou korozi jsou hlavně příměsi ve vodě obsažené, například cukry (typicky polití limonádou nebo pivem), ale i rozpuštěná špína a pot z používaného telefonu, to všechno je téměř jistej zabiják tak po 3 týdnech od vykoupání.

  Muj starej telefon byl ve sklenici s čistou vodou přes 12 hodin, vyklepal jsem ho, vysušil a fungoval roky dál.

 6. Makrela (neregistrovaný)

  A já mam spoustu známejch kterejm telefon spadnul do sněhu nebo do vody a vodkurvilo ho to. Lumia 520… zas šašek jako vždy. Léta se tu předhazuje iPhonu voděodolnost a když ji má, tak vrchní kokot přijde a řekne: „to má každej“… dej si facku, z tebe fakt musí mít doma radost.

  • Presne tak, i ten iPhone 6S muze lehce odpalit snih ci voda a prestat fungovat hned na dryuhy den.Nema o nic vetsi odolnost nez jine telefony, i ta zminena Lumia 520 [odkaz]

 7. qwerty (neregistrovaný)

  Spise by mne zajimalo jak bude fungovat po par mesicich, po takovem koupeli.

 8. Pěkná kravina,já v bazénu špatně uzavřel vodotěsnej obal na mym 6s plusku a po 10 minutách když jsem an to přišel mobil mrtvej.Takže za mě kravina.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).